PORADY EKSPERTÓW

Instrukcje jak używać szablonów malarskich wielokrotnego użytku

Zespół naszych ekspertów przygotował komplet instrukcji, które w jasny i przejrzysty sposób przedstawiają techniki wykorzystywane w pracy z szablonami malarskimi.
Dzięki przygotowanym skrupulatnie materiałom, ilustrowanej instrukcji oraz materiale video, uzyskanie profesjonalnego efektu okaże się zaskakująco proste oraz przyniesie mnóstwo radości i satysfakcji z tworzenia.

PODSTAWY. JAK MALOWAĆ WZÓR NA ŚCIANIE?

Dekorowanie pokoju dziecięcego z pewnością jest nie lada wyzwaniem dla rodzica – istotny głos bowiem należy do małej pociechy – na szczęście z pomocą przychodzą wtedy nasze szablony z kolekcji Nakleo Kids Collection.
W konsultacji z małym kierownikiem prac, należy dobrać odpowiedni wzór oraz kolory, i jest to chyba najtrudniejszy etap do przebrnięcia, dalej będzie już z górki.
Zapewniamy, że dzięki przygotowanym instrukcjom, wykonanie dekoracji z wykorzystaniem szablonu malarskiego ułatwi tę z pozoru trudną przeprawę i zmieni ją w fajną przygodę, w której dobrze bawić będą się nie tylko dzieci ale również rodzice.

Szablon malarski - jak malować wzór na ścianie. Instrukcja. Etap 1
ETAP 1
PRZYGOTOWANIE MIEJSCA PRACY

Dokładnie przygotuj powierzchnię do pracy oraz zabezpiecz podłogę i przedmioty znajdujące się w pobliżu. Przygotuj również wszystkie niezbędne do pracy materiały.

Szablon malarski - jak malować wzór na ścianie. Instrukcja. Etap 2
ETAP 2
PRZYKLEJENIE SZABLONU NA ŚCIANIE

Zaplanuj wygląd dekoracji a następnie starannie przymocuj szablony do ściany, wykorzystując do tego taśmę malarską.

Szablon malarski - jak malować wzór na ścianie. Instrukcja. Etap 3
ETAP 3
NAKŁADANIE FARBY

Do nakładania farby używaj pędzli gąbkowych oraz wałka. Pamiętaj o odsączaniu jej nadmiaru i stosowaniu metody tapowania.

1D-instrukcja-farba-szablon-balony-chmurki
ETAP 4
POWTÓRZENIE WZORU

Jeśli chcesz powtórzyć czynność, odklej szablon od ściany i przyklej go ponownie. Na koniec umyj i zabezpiecz szablon, aby w przyszłości użyć go ponownie.

FARBA I SZABLON MALARSKI POWTARZALNY

Tapeta na ścianie to bezsprzecznie ponadczasowy trend. Style, barwy, tekstury, kompozycje to tylko kilka z wielu elementów odróżniających jedne tapety od drugich. Dlatego jeśli chcesz posiadać taką dekorację, zdecyduj się na jeden z naszych szablonów z kolekcji wzorów powtarzalnych, dobierz odpowiednie akcesoria do pracy i przy pomocy przygotowanej instrukcji, bez trudu zmienisz zwykłą ścianę w ulubiony, stylowy kącik we własnym domu.

2A-instrukcja-farba-szablon-lines
ETAP 1
PRZYGOTOWANIE MIEJSCA PRACY

Dokładnie przygotuj powierzchnię do pracy oraz zabezpiecz podłogę i przedmioty znajdujące się w pobliżu. Przygotuj również wszystkie niezbędne do pracy narzędzia.

2B-instrukcja-farba-szablon-lines
ETAP 2
PRZYKLEJENIE SZABLONU NA ŚCIANIE

Dokładnie i równo przymocuj szablon na ścianie. Wykorzystaj do tego kawałki taśmy malarskiej. Możesz również wspomóc się poziomicą i klejem w sprayu.

2C-instrukcja-farba-szablon-lines
ETAP 3
NAKŁADANIE FARBY

Do nakładania farby używaj pędzli gąbkowych oraz wałka. Pamiętaj o odsączaniu jej nadmiaru i stosowaniu metody tapowania.

2D-instrukcja-farba-szablon-lines
ETAP 4
POWTÓRZENIE WZORU

W celu powtórzenia czynności, odklej szablon od ściany i odczekaj na wyschnięcie wzoru, następnie przymocuj go w odpowiednim miejscu. Na koniec umyj i zabezpiecz szablon, aby w przyszłości użyć go ponownie.

GŁADŹ SZPACHLOWA I SZABLON MALARSKI

Jeśli niepowtarzalna dekoracja we własnym domu to dla Ciebie must have – świetnie trafiłeś.
Przygotowaliśmy tutaj propozycję na wykonanie w łatwy i przyjemny sposób, oryginalnej ozdoby do zawieszenia na ścianie. Po prostu zapoznaj się z instrukcją, aby przygotować niezbędne materiały, wybierz interesujący Cię wzór, my zdecydowaliśmy się na Mapę Świata z kolekcji Nakleo Single Collection – i przejdź do działania! Zapewniamy, że przygotowane instrukcje pozwolą bezproblemowo wykonać ten zjawiskowy dekor.

3A-instrukcja-gładź-szablon-mapa-świata
ETAP 1
PRZYGOTOWANIE MATERIAŁÓW I PODŁOŻA

Przed rozpoczęciem pracy przygotuj niezbędne materiały oraz podłoże. Dokładnie oczyść powierzchnię i zabezpiecz bezbarwnym lakierem. Całość pozostaw do wyschnięcia.

3B-instrukcja-gładź-szablon-mapa-świata
ETAP 2
PRZYTWIERDZENIE SZABLONU

Za pomocą taśmy malarskiej dokładnie przytwierdź szablon do powierzchni.

3C-instrukcja-gładź-szablon-mapa-świata
ETAP 3
NAKŁADANIE GŁADZI

Po przymocowaniu szablonu, dokładnie pokryj jego powierzchnię masą tak, aby nie pozostawić pustych miejsc. Następnie zdejmij szablon uważając, by nie rozetrzeć wzoru. Całość pozostaw do wyschnięcia.

3D-instrukcja-gładź-szablon-mapa-świata
ETAP 4
DOPRACOWANIE WZORU

Kiedy masa będzie sucha i twarda, wygładź ją drobnym papierem ściernym. Następnie odpyl ją i opcjonalnie pomaluj.

MASA DEKORACYJNA BETON I SZABLON MALARSKI

Bardzo popularną metodą na zdobienie ścian stała się imitacja betonu, dlatego instrukcji z przedstawieniem procesu tworzenia tej spektakularnej dekoracji nie mogło u nas zabraknąć.
Wbrew pozorom, samo wykonanie jest łatwiejsze niż może się wydawać a efekt przechodzi najśmielsze oczekiwania. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie materiały i narzędzia, wybrać najważniejszy element czyli wzór, jaki chcemy wykonać (podpowiadamy, że szablon Mandala #01 z kolekcji Nakleo Single Collection, dostępna w wielu wariantach rozmiarowych, sprawdza się świetnie, co widać na załączonych obrazkach) i z instrukcją krok po kroku stworzyć ten wyjątkowy dekor.

4A-instrukcja-masa-dekoracyjna-beton-szablon-mandala-01
ETAP 1
PRZYGOTOWANIE MATERIAŁÓW I PODŁOŻA

Przygotuj niezbędne materiały oraz oczyść i zagruntuj podłoże. Całość pozostaw do wyschnięcia.

4B-instrukcja-masa-dekoracyjna-beton-szablon-mandala-01
ETAP 2
PRZYGOTOWANIE MASY DEKORACYJNEJ

Przygotowując masę dekoracyjną, stosuj się do proporcji i wskazówek podanych na opakowaniu.

4C-instrukcja-masa-dekoracyjna-beton-szablon-mandala-01
ETAP 3
WYKONANIE WZORU

Przymocuj szablon malarski do powierzchni i przystąp do nakładania masy na grubość szablonu.

4D-instrukcja-masa-dekoracyjna-beton-szablon-mandala-01
ETAP 4
DEKOROWANIE

Na tym etapie możesz dowolnie barwić i dekorować wykonaną pracę. Na koniec należy odpylić podłoże oraz zabezpieczyć je bezbarwnym lakierem.