PORADY EKSPERTÓW

Instrukcje jak używać szablonów malarskich wielokrotnego użytku

Wiele technik, jeden produkt - szablon malarski

Nasi eksperci przygotowali zbiór instrukcji, które pomogą Wam stworzyć wyjątkowe ozdoby w Waszych wnętrzach. Dzięki nim krok po kroku dowiecie się jak wykonać wzory z szablonów malarskich dowolną techniką dekoracyjną. Opracowane dodatkowe materiały, takie jak zdjęcia i nagrania sprawią, że uzyskanie profesjonalnego efektu okaże się zaskakująco łatwe a także przyniesie mnóstwo radości i satysfakcji z tworzenia.

PODSTAWY. JAK MALOWAĆ WZÓR NA ŚCIANIE?

Dekorowanie pokoju dziecięcego z pewnością jest nie lada wyzwaniem dla rodzica. Dobór odpowiednich wzorów i barw, które spełnią oczekiwania najmłodszych a jednocześnie będą estetycznie się ze sobą łączyć może stworzyć wiele trudności. W takiej sytuacji warto postawić na szablony malarskie z serii Nakleo Kids Collection i mocne, żywe kolory, które z pewnością pobudzą wyobraźnię Twojej pociechy. Nasze motywy to banalnie proste i szybkie uzupełnienie przestrzeni każdego małego podróżnika, sportowca czy artysty a wielowariantowość szablonów pozwala na stworzenie niepowtarzalnej kompozycji. Zapewniamy, że dzięki przygotowanym instrukcjom, wykonanie dekoracji stanie się dobrą zabawą zarówno dla Twojego dziecka, jak i dla Ciebie!

Szablon malarski - jak malować wzór na ścianie. Instrukcja. Etap 1
PRZYGOTOWANIE MIEJSCA PRACY

Dokładnie przygotuj powierzchnię do pracy oraz zabezpiecz podłogę i przedmioty znajdujące się w pobliżu. Przygotuj również wszystkie niezbędne do pracy materiały.

Szablon malarski - jak malować wzór na ścianie. Instrukcja. Etap 2
PRZYKLEJENIE SZABLONU NA ŚCIANIE

Zaplanuj wygląd dekoracji a następnie starannie przymocuj szablony do ściany, wykorzystując do tego taśmę malarską.

Szablon malarski - jak malować wzór na ścianie. Instrukcja. Etap 3
NAKŁADANIE FARBY

Do nakładania farby używaj pędzli gąbkowych oraz wałka. Pamiętaj o odsączaniu jej nadmiaru i stosowaniu metody tapowania.

1D-instrukcja-farba-szablon-balony-chmurki
POWTARZANIE WZORU

Jeśli chcesz powtórzyć czynność, odklej szablon od ściany i przyklej go ponownie. Na koniec umyj i zabezpiecz szablon, aby w przyszłości użyć go ponownie.

TAPETA. SZABLON MALARSKI POWTARZALNY.

Wzory z szablonów malarskich w odpowiednich rękach mogą stać się niesamowitą, ponadczasową ozdobą pomieszczeń. Bawiąc się stylami, barwami czy kompozycjami uczynisz swoje wnętrze wyjątkowym i indywidualnie dopasowanym do Twojego gustu. Dlatego jeśli chcesz posiadać taką dekorację, zdecyduj się na jeden z naszych produktów z serii Nakleo Seamless Collection, dobierz odpowiednie akcesoria do pracy i przy pomocy przygotowanej instrukcji, bez trudu zmienisz zwykłą ścianę w ulubiony, stylowy kącik we własnym domu. Dzięki nam własnoręcznie stworzysz nietuzinkową, powtarzalną kompozycję imitującą tapetę!

Instrukcja - przygotowanie podłoża
PRZYGOTOWANIE MIEJSCA PRACY

Dokładnie przygotuj powierzchnię do pracy oraz zabezpiecz podłogę i przedmioty znajdujące się w pobliżu. Przygotuj również wszystkie niezbędne do pracy narzędzia.

Instrukcja - przyklejenie szablonu
PRZYKLEJENIE SZABLONU NA ŚCIANIE

Dokładnie i równo przymocuj szablon na ścianie. Wykorzystaj do tego kawałki taśmy malarskiej. Możesz również wspomóc się poziomicą i klejem w sprayu.

Instrukcja - nakładanie farby
NAKŁADANIE FARBY

Do nakładania farby używaj pędzli gąbkowych oraz wałka. Pamiętaj o odsączaniu jej nadmiaru i stosowaniu metody tapowania.

Instrukcja - powtórzenie wzoru
POWTÓRZENIE WZORU

W celu powtórzenia czynności, odklej szablon od ściany i odczekaj na wyschnięcie wzoru, następnie przymocuj go w odpowiednim miejscu. Na koniec umyj i zabezpiecz szablon, aby w przyszłości użyć go ponownie.

GŁADŹ SZPACHLOWA. JAK WYKORZYSTAĆ SZABLON MALARSKI?

Jeśli niezwykła ozdoba we własnym domu to dla Ciebie must have – świetnie trafiłeś.
Gładź szpachlowa nie jest oczywistym wyborem przy tworzeniu dekoracji – zazwyczaj stosuje się ją do prac remontowo-wykończeniowych. Dlaczego jednak nie wykorzystać jej do wypełnienia wzorów z dowolnego szablonu malarskiego? Wystarczy nasza szczegółowa instrukcja, kilka narzędzi i odrobina wolnego czasu, aby bezproblemowo wykonać niebanalne zdobienie. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami i sprawdź jak może wyglądać “Mapa Świata” przygotowana za pomocą gładzi szpachlowej na drewnianym podłożu! Z pewnością własnoręcznie zrobiony dekor zachwyci każdego!

3A-instrukcja-gładź-szablon-mapa-świata
PRZYGOTOWANIE MATERIAŁÓW I PODŁOŻA

Przed rozpoczęciem pracy przygotuj niezbędne materiały oraz podłoże. Dokładnie oczyść powierzchnię i zabezpiecz bezbarwnym lakierem. Całość pozostaw do wyschnięcia.

3B-instrukcja-gładź-szablon-mapa-świata
PRZYTWIERDZENIE SZABLONU

Za pomocą taśmy malarskiej dokładnie przytwierdź szablon do wybranej powierzchni.

3C-instrukcja-gładź-szablon-mapa-świata
NAKŁADANIE GŁADZI

Po przymocowaniu szablonu, dokładnie pokryj jego powierzchnię masą tak, aby nie pozostawić pustych miejsc. Następnie zdejmij szablon uważając, by nie rozetrzeć wzoru. Całość pozostaw do wyschnięcia.

3D-instrukcja-gładź-szablon-mapa-świata
DOPRACOWANIE WZORU

Kiedy masa będzie sucha i twarda, wygładź ją drobnym papierem ściernym. Następnie odpyl ją i opcjonalnie pomaluj.

BETON DEKORACYJNY. KREATYWNE ZASTOSOWANIE SZABLONU MALARSKIEGO.

Chcesz stworzyć w swoim wnętrzu wyjątkową ozdobę, rodem z nowojorskich, industrialnych loftów? Jesteś w doskonałym miejscu! Beton architektoniczny może być zarówno minimalistycznym wykończeniem ścian, jak i bogatym w detale elementem dekoracyjnym. Łącząc szablon malarski “Mandala #01” lub inny, dowolny wzór z serii Nakleo Single Collection oraz farbę do zdobień sprawisz, że masa nie będzie prezentowała się tak szaro, surowo. Z naszą instrukcją krok po kroku wybierzesz odpowiednie narzędzia i przygotujesz wyjątkowy dekor! Wbrew pozorom samo wykonanie jest łatwiejsze niż może się wydawać, a efekt przechodzi najśmielsze oczekiwania!

4A-instrukcja-masa-dekoracyjna-beton-szablon-mandala-01
PRZYGOTOWANIE MATERIAŁÓW I PODŁOŻA

Przygotuj niezbędne materiały oraz oczyść i zagruntuj podłoże. Całość pozostaw do wyschnięcia.

4B-instrukcja-masa-dekoracyjna-beton-szablon-mandala-01
PRZYGOTOWANIE MASY DEKORACYJNEJ

Przygotowując masę dekoracyjną, stosuj się do proporcji i wskazówek podanych na opakowaniu.

4C-instrukcja-masa-dekoracyjna-beton-szablon-mandala-01
WYKONANIE WZORU

Przymocuj szablon malarski do powierzchni i przystąp do nakładania masy na grubość szablonu.

4D-instrukcja-masa-dekoracyjna-beton-szablon-mandala-01
DEKOROWANIE

Na tym etapie możesz dowolnie barwić i dekorować wykonaną pracę. Na koniec należy odpylić podłoże oraz zabezpieczyć je bezbarwnym lakierem.