harmonia i doskonałość na codzień

MOTYW MANDALI

MANDALA w języku starożytnych oznacza pewną zamkniętą w kole lub łuku formę artystyczną jak również cały świat, święty krąg, centrum lub koło życia.
Jej podstawowa forma składa się z kwadratów wpisanych w okrąg, o bokach usytuowanych symetrycznie według stron świata.
Poprzez swoje oparcie na okręgu jest oznaką doskonałości i jedności.
Mandala ma znaczenie inicjacyjne. Służy kształtowaniu naszej wewnętrznej duchowości.
Traktowana jest jako symbol ludzkiego życia, w którym człowiek ukazany jest jako środek otaczającego go świata.
Idealnie odwzorowuje harmonię i panujący w naturze porządek. Wzór ten obecny jest niemal we wszystkich kulturach świata.
Pierwsze wzmianki o mandali pochodzą z Indii lecz motyw na bazie koła czy okręgu, każdej symetrycznej formy, przejawiał się już od początków istnienia kultury człowieka. Obecnie cieszą się one sporą i stale rosnącą popularnością w wielu różnych zakątkach świata.

DLACZEGO SZABLON?

Jeśli już zdecydowaliście się na odświeżenie wyglądu waszej domowej przestrzeni lub właśnie zakończyliście remont i brakuje tylko dekoracyjnego akcentu to idealnym rozwiązaniem jest wybór szablonu malarskiego. Taka własnoręcznie wykonana ozdoba ścienna, która pozwoli w pełni zrealizować indywidualną wizję, nie sprawi większych problemów w tworzeniu a duma z wykonania i efekt wykonania zadowoli każdego.
Ich zalety na tym oczywiście się nie kończą.
Cena szablonu jest jego zdecydowanym atutem. Nie ma innego sposobu, który pozwoli na wykonanie tak nietuzinkowych dekoracji po tak niskim koszcie.
Łatwość użycia szablonu to kolejny istotny powód, dla którego tak wiele osób decyduje się na ten sposób dekoracji powierzchni. Minimum chęci, zdolności manualnych oraz wizja zdecydowanie wystarczą do działania. Korzystając z nich nie musisz prosić o pomoc fachowca a ponadto nie wymagają użycia specjalistycznych narzędzi - zazwyczaj wystarczą te, które masz w domu.
Produkt wielorotnego użytku - z naszych szablonów można korzystać bez końca, wystarczy po każdym użyciu przemyć je wodą i dbać aby nie zniszczyły się od nieodpowiedniego przechowywania oraz chronić przed działaniem warunków atmosferycznych.
Nieskończone możliwości twórcze jakie dają nam szablony malarskie, są kluczową ich zaletą. Jedyne co może twórcę ograniczać to jego wyobraźnia. W połączeniu z innymi wzorami, wariacją barw oraz rozmaitymi technikami i artykułami użytymi do wykonania można stworzyć istne dzieło sztuki.

RÓŻNE TECHNIKI

Szablony malarskie, które trafią w odpowiednie ręce, mogą dać niesamowite efekty. Wystarczą odpowiednie materiały i odrobina fantazji.
Wykorzystać je można na wiele sposobów.
Oczywiście najbardziej popularnym jest patent szablon + farba, który za każdym razem zachwyca.
Do malowania farbami można pokusić się o rozmaite produkty takie jak farby kredowe, akrylowe, brokatowe, farby z użyciem werniksu dające efekt metalu/złota/srebra/miedzi, farby fluorescencyjne oraz różnego rodzaju mgiełki, tusze czy spraye.
Dla nieco bardziej ambitnych, ciekawym rozwiązaniem będzie z pewnością użycie wszelakich mas i past strukturalnych, tynków dekoracyjnych, które dadzą fenomenalny efekt płaskorzeźby.
Nasze szablony znajdą zastosowanie również w bardzo popularnych w ostatnim czasie technikach dekoracyjnych typu scrapbooking czy decoupage. Wielbiciele handmade'u z pewnością wykorzystają je w należyty sposób, tworząc dzieła zapierające dech w piersiach zachwycające dokładnością i misternością wykonania.
Szablony malarskie NAKLEO + odpowiedni materiał + odrobina chęci, inspiracji i fantazji to przepis na sukces i satysfakcjonujący efekt końcowy.

NIE TYLKO ŚCIANY

Szablony malarskie pozwalają niskim nakładem kosztów zmienić nasze wnętrza nie do poznania.
Wykorzystując je w odpowiedni sposób, możemy sprawnie i niebanalnie odświeżyć wygląd wnętrz, które zdążyły nas już znudzić jak również skutecznie uświetnić nowo wykańczane pomieszczenia.
Oczywiście ściany to nie jedyne, choć najczęściej przyozdabiane powierzchnie, które wyglądają bardzo efektownie przy wykorzystaniu szablonów malarskich.
Znalazły one swoje zastosowanie również w malowaniu podłóg, od płytek ceramicznych zaczynając na płytach betonowych kończąc.
Równie dobrze wyglądają przyozdobione wzorami powierzchnie drewniane takie jak meble, dekoracje ścienne, które nadadzą wyjątkowego klimatu nawet najbardziej wymagającym wnętrzom.
Szablony świetnie sprawdzają się także przy wykorzystaniu tekstyliów - nietypowy wzór na koszulce lub poduszce dekoracyjnej, z pewnością zrobi ogromne wrażenie.
Oryginalny wzór, stworzony przy użyciu odpowiedniego produktu na szkle, papierze, karoserii samochodowej oraz wielu innych nietypowych powierzchniach, z pewnością również znajdzie swoich zwolenników.