motyw mandali
harmonia i doskonałość na codzień

Szablony malarskie z motywem Mandali

MANDALA w języku starożytnych oznacza przede wszystkim pewną zamkniętą w kole lub łuku formę artystyczną, jak również cały świat, święty krąg, centrum lub koło życia. Jej podstawowa forma składa się z kwadratów wpisanych w okrąg, o bokach usytuowanych symetrycznie według stron świata. Poprzez swoje oparcie na okręgu jest oznaką doskonałości i jedności. Mandala ma znaczenie inicjacyjne. Służy kształtowaniu naszej wewnętrznej duchowości. Traktowana jest jako symbol ludzkiego życia, w którym człowiek ukazany jest jako środek otaczającego go świata. Idealnie odwzorowuje harmonię i panujący w naturze porządek. Wzór ten obecny jest niemal we wszystkich kulturach świata. Pierwsze wzmianki o mandali pochodzą z Indii lecz motyw na bazie koła czy okręgu, każdej symetrycznej formy, przejawiał się już od początków istnienia kultury człowieka. Obecnie cieszą się one sporą i stale rosnącą popularnością w wielu różnych zakątkach świata.

Dlaczego szablony Mandala to doskonały wybór?

Jeśli zdecydowałeś się na odświeżenie wyglądu domowej przestrzeni lub właśnie zakończyłeś remont i brakuje Ci tylko dekoracyjnego akcentu to idealnym rozwiązaniem jest wybór szablonu malarskiego. Własnoręcznie wykonana ozdoba ścienna pozwoli w pełni zrealizować indywidualną wizję, nie sprawi większych problemów w tworzeniu, a efekt wykonania zadowoli każdego. Nasze produkty mają wiele zalet. Cena szablonu jest jego zdecydowanym atutem. Nie ma innego sposobu, który pozwoli na wykonanie nietuzinkowych dekoracji tak niskim kosztem. Łatwość użycia szablonu to kolejny istotny powód, dla którego tak wiele osób decyduje się na ten sposób zdobienia powierzchni. Minimum chęci, zdolności manualnych oraz wizja zdecydowanie wystarczą do działania. Korzystając z szablonów nie musisz prosić o pomoc fachowca a ponadto nie wymagają one użycia specjalistycznych narzędzi - zazwyczaj wystarczą te, które masz w domu. Z naszych szablonów można korzystać bez końca, wystarczy po każdym użyciu przemyć je wodą i dbać o to, aby nie zniszczyły się od nieodpowiedniego przechowywania czy niekorzystnego oddziaływania warunków atmosferycznych. Nieskończone możliwości twórcze, jakie dają nam szablony malarskie, są ich fundamentalnym atutem. Jedyne co twórcę ogranicza to jego wyobraźnia. W połączeniu z innymi wzorami, wariacją barw oraz rozmaitymi technikami i artykułami użytymi do wykonania, można stworzyć istne dzieło sztuki.
motyw mandali
motyw mandali

Różne techniki

Szablony malarskie Mandala, które trafią w odpowiednie ręce, mogą dać niesamowite efekty. Wystarczą odpowiednie materiały i odrobina fantazji. Oczywiście najbardziej popularnym sposobem ich wykorzystania jest patent szablon + farba, który za każdym razem zachwyca. Przy malowaniu farbami można pokusić się o rozmaite produkty, takie jak: farby kredowe, akrylowe, brokatowe, farby z użyciem werniksu dające efekt metalu/złota/srebra/miedzi, farby fluorescencyjne oraz różnego rodzaju mgiełki, tusze czy spraye. Dla nieco bardziej ambitnych, ciekawym rozwiązaniem będzie użycie wszelkich mas i past strukturalnych czy tynków dekoracyjnych, które dadzą fenomenalny efekt płaskorzeźby. Nasze szablony znajdą zastosowanie również w bardzo popularnych w ostatnim czasie technikach dekoracyjnych typu scrapbooking czy decoupage. Wielbiciele rękodzieł z pewnością wykorzystają je w należyty sposób, tworząc dzieła zapierające dech w piersiach, zachwycające dokładnością i misternością wykonania. Szablony malarskie NAKLEO w połączeniu z odpowiednim materiałem oraz odrobiną chęci, inspiracji i fantazji to przepis na satysfakcjonujący efekt końcowy.

Nie tylko ściany

Szablony malarskie Mandala pozwalają niskim nakładem kosztów zmienić nasze wnętrza nie do poznania. Wykorzystując je w odpowiedni sposób, możemy sprawnie i niebanalnie odświeżyć wygląd wnętrz, które zdążyły nas już znudzić, jak również skutecznie uświetnić nowo wykończone pomieszczenia. Oczywiście ściany to nie jedyne, choć najczęściej przyozdabiane powierzchnie, które wyglądają bardzo efektownie przy wykorzystaniu szablonów malarskich. Znalazły one swoje zastosowanie również w malowaniu podłóg, od płytek ceramicznych zaczynając, na płytach betonowych kończąc. Równie dobrze wyglądają przyozdobione wzorami powierzchnie drewniane takie jak meble czy dekoracje ścienne, które nadadzą wyjątkowego klimatu nawet najbardziej wymagającym wnętrzom. Szablony świetnie sprawdzają się także przy wykorzystaniu tekstyliów - nietypowy wzór na koszulce lub poduszce dekoracyjnej z pewnością zrobi ogromne wrażenie. Oryginalny wzór stworzony przy użyciu odpowiedniego produktu na szkle, papierze, karoserii samochodowej oraz wielu innych nietypowych powierzchniach, niewątpliwie znajdzie grono zwolenników.
motyw mandali