Szablon malarski wielorazowy // styl tropikalny - 1
egzotyczny szał

Szablony w tropikalne wzory

Egzotyczna natura, żywe, soczyste barwy, wyszukane wzory i motywy - na tych cechach opiera się spektakularny motyw tropikalny. Każdy z nas kojarzy ten styl z uginającymi się pod ciężarem owoców bananowcami, kołyszącymi się na wietrze ogromnymi liśćmi monstery, z egzotycznym zapachem, wilgotnym ciepłem na skórze czy z szumem wodospadu gdzieś w oddali.
Trend ten wnosi świeżą i niezwykle radosną energię w każdą, nawet najbardziej surową przestrzeń. Tropikalna zieleń pozwala odmienić zwykłe, mało wyraziste wnętrze w istną oazę spokoju, sprzyjającą odpoczynkowi ciała i ducha.
Pamiętaj, że tworząc zdobienia w stylu tropikalnym, możesz szaleć z pomysłami do woli! Niech na każdej powierzchni wnętrza Twojego domu zagoszczą różnorodne motywy roślinne oraz desenie zwierzęce.
Nie bój się również eksperymentować z barwami - im kolory będą bardziej nasycone tym lepszy efekt uzyskasz.
Daj się ponieść wyobraźni a nie będziesz musiał wybierać się w podróż do lasu tropikalnego, by poczuć ten niezwykle charakterystyczny klimat.
Wystarczy odpowiedni wzór i trochę inspiracji by z łatwością zmienić własne mieszkanie w iście egzotyczny zakątek.

Dlaczego szablony malarskie w stylu tropikalnym to najlepszy wybór?

Jeśli zdecydowałeś się na odświeżenie wyglądu domowej przestrzeni lub właśnie zakończyłeś remont i brakuje Ci tylko dekoracyjnego akcentu to idealnym rozwiązaniem jest wybór szablonu malarskiego. Własnoręcznie wykonana ozdoba ścienna pozwoli w pełni zrealizować indywidualną wizję, nie sprawi większych problemów w tworzeniu, a efekt wykonania zadowoli każdego.
Nasze produkty mają wiele zalet. Cena szablonów malarskich w stylu tropikalnym jest ich zdecydowanym atutem. Nie ma innego sposobu, który pozwoli na wykonanie nietuzinkowych dekoracji tak niskim kosztem. Łatwość użycia szablonu to kolejny istotny powód, dla którego tak wiele osób decyduje się na ten sposób zdobienia powierzchni. Minimum chęci, zdolności manualnych oraz wizja zdecydowanie wystarczą do działania. Korzystając z szablonów nie musisz prosić o pomoc fachowca a ponadto nie wymagają one użycia specjalistycznych narzędzi - zazwyczaj wystarczą te, które masz w domu. Z naszych szablonów można korzystać bez końca, wystarczy po każdym użyciu przemyć je wodą i dbać o to, aby nie zniszczyły się od nieodpowiedniego przechowywania czy niekorzystnego oddziaływania warunków atmosferycznych. Nieskończone możliwości twórcze, jakie dają nam szablony malarskie, są ich fundamentalnym atutem. Jedyne co twórcę ogranicza to jego wyobraźnia. W połączeniu z innymi wzorami, wariacją barw oraz rozmaitymi technikami i artykułami użytymi do wykonania, można stworzyć istne dzieło sztuki.
Szablon malarski wielorazowy // styl tropikalny - 2
Szablon malarski wielorazowy // styl tropikalny - 3

Różne techniki

Szablony malarskie, które trafią w odpowiednie ręce, mogą dać niesamowite efekty. Wystarczą odpowiednie materiały i odrobina fantazji. Oczywiście najbardziej popularnym sposobem ich wykorzystania jest patent szablon + farba, który za każdym razem zachwyca. Przy malowaniu farbami można pokusić się o rozmaite produkty, takie jak: farby kredowe, akrylowe, brokatowe, farby z użyciem werniksu dające efekt metalu/złota/srebra/miedzi, farby fluorescencyjne oraz różnego rodzaju mgiełki, tusze czy spraye. Dla nieco bardziej ambitnych, ciekawym rozwiązaniem będzie użycie wszelkich mas i past strukturalnych czy tynków dekoracyjnych, które dadzą fenomenalny efekt płaskorzeźby. Nasze szablony znajdą zastosowanie również w bardzo popularnych w ostatnim czasie technikach dekoracyjnych typu scrapbooking czy decoupage. Wielbiciele rękodzieł z pewnością wykorzystają je w należyty sposób, tworząc dzieła zapierające dech w piersiach, zachwycające dokładnością i misternością wykonania. Szablony malarskie NAKLEO w połączeniu z odpowiednim materiałem oraz odrobiną chęci, inspiracji i fantazji to przepis na satysfakcjonujący efekt końcowy.

Nie tylko ściany

Szablony malarskie w stylu tropikalnym pozwalają niskim nakładem kosztów zmienić nasze wnętrza nie do poznania. Wykorzystując je w odpowiedni sposób, możemy sprawnie i niebanalnie odświeżyć wygląd wnętrz, które zdążyły nas już znudzić, jak również skutecznie uświetnić nowo wykończone pomieszczenia. Oczywiście ściany to nie jedyne, choć najczęściej przyozdabiane powierzchnie, które wyglądają bardzo efektownie przy wykorzystaniu szablonów malarskich. Znalazły one swoje zastosowanie również w malowaniu podłóg, od płytek ceramicznych zaczynając, na płytach betonowych kończąc. Równie dobrze wyglądają przyozdobione wzorami powierzchnie drewniane takie jak meble czy dekoracje ścienne, które nadadzą wyjątkowego klimatu nawet najbardziej wymagającym wnętrzom. Szablony świetnie sprawdzają się także przy wykorzystaniu tekstyliów - nietypowy wzór na koszulce lub poduszce dekoracyjnej z pewnością zrobi ogromne wrażenie. Oryginalny wzór stworzony przy użyciu odpowiedniego produktu na szkle, papierze, karoserii samochodowej oraz wielu innych nietypowych powierzchniach, niewątpliwie znajdzie grono zwolenników.
Szablon malarski wielorazowy // styl tropikalny - 4