JAK WYKORZYSTAĆ SZABLON MALARSKI Z GŁADZIĄ SZPACHLOWĄ?

Krok po kroku pokażemy Wam jak zrobić nietuzinkową dekorację, która może ozdobić nie tylko ścianę! Wykonamy ją przy użyciu szablonu malarskiego z serii Nakleo Single Collection i gładzi szpachlowej a za podłoże posłużą nam drewniane deski. Nasza instrukcja w prosty sposób pokieruje Waszą pracą. Mamy nadzieję, że z jej pomocą uda nam się rozwiać wszelkie wątpliwości związane z tym sposobem dekorowania wnętrz oraz przekonać Was, że nie jest to nic trudnego!

INSTRUKCJA GŁADŹ SZPACHLOWA. JAK WYKORZYSTAĆ SZABLON MALARSKI?

Jakich narzędzi potrzebujemy do wykonania wzoru z szablonu malarskiego?

  • szablon malarski Nakleo
  • papier ścierny o drobnej gradacji
  • lakier do drewna
  • gładź szpachlowa
  • szpachelka malarska
  • taśma malarska
  • płaski pędzel szczecinowy
3A-instrukcja-gładź-szablon-mapa-świata
PRZYGOTOWANIE

OPRACOWANIE PODŁOŻA

Zanim przystąpisz do pracy z szablonem malarskim, przygotuj niezbędne materiały i narzędzia. Powierzchnię, na której chcesz wykonać wzór w pierwszej kolejności oczyść i delikatnie zmatuj za pomocą drobnego papieru ściernego a następnie pokryj warstwą lakieru do drewna. Tak opracowane podłoże pozostaw do wyschnięcia. Jeśli do dekoracji używasz gotowej gładzi szpachlowej nie musisz martwić się o dodatkowe przygotowania jej - możesz zacząć nakładać produkt od razu po otworzeniu opakowania.
PRZYKLEJENIE

PRZYTWIERDZENIE SZABLONU

Przed przytwierdzeniem szablonu przygotuj kilka kawałków taśmy malarskiej i trzymaj je najlepiej w pobliżu dłoni. Produkt przyłóż do wybranej powierzchni i wypozycjonuj go. Gdy uzyskana pozycja będzie według Ciebie prawidłowa, starannie przytwierdź szablon za pomocą wcześniej przygotowanej taśmy. W tym przypadku radzimy nie używać kleju repozycjonowalnego - mógłby on zepsuć efekt końcowy pracy.
3B-instrukcja-gładź-szablon-mapa-świata
3C-instrukcja-gładź-szablon-mapa-świata
WYKONANIE

NAKŁADANIE GŁADZI

Po zamocowaniu szablonu przystąp do nakładania masy. Pokryj nią całą powierzchnię wzoru tak, aby nie pozostawić pustych miejsc. Im grubszą warstwę nałożysz, tym wzór będzie bardziej wypukły. Gdy uznasz, że wzór jest odpowiednio pokryty masą, możesz przystąpić do zdejmowania szablonu. Zrób to delikatnie, aby nie rozetrzeć nałożonej struktury. Podczas wykonywania tej czynności na powierzchni gładzi mogą pojawić się delikatne rozciągnięcia lub ubytki masy oraz poszarpane krawędzie, lecz w tym momencie nie dokonuj żadnych poprawek. Całość pozostaw do wyschnięcia.
POPRAWIANIE

DOPRACOWANIE WZORU

Gdy uznasz, że masa jest już wystarczająco twarda, możesz wyszlifować niechciane elementy i wygładzić brzegi papierem ściernym. Na koniec odpyl wykonany dekor - możesz do tego użyć dowolnej szczotki lub płaskiego pędzelka. Opcjonalnie możesz też pomalować wzór na dowolny kolor - w tym przypadku mogą sprawdzić się nasze farby akrylowe.
3D-instrukcja-gładź-szablon-mapa-świata
3-wizualizacja-instrukcja-gładź-szablon-mapa-świata