szablon_malarski_styl_marokański_trend_1
nuta orientu w twoim domu

STYL MAROKAŃSKI

„Baśń tysiąca i jednej nocy”, „Al-Mamlakah”, królestwo przepychu, bogactwo ornamentów, mieszanina kolorów - tak wiele można powiedzieć o Maroko, a jeszcze więcej o stylu marokańskim, będącym jednym z najbarwniejszych trendów wnętrzarskich. Egzotyczny duch sprawdzi się w każdym wnętrzu, zarówno klasycznym, jak i nowoczesnym, dzięki czemu wystrój Twojego domu nigdy nie zostanie posądzony o nudę. W stylu marokańskim dominują ornamenty, najczęściej nawiązujące do świata roślinnego oraz wszelkiego rodzaju misterne wzory, ażury, łuki i inne motywy zdobnicze. Sam wzór byłby jednak niewystarczający bez uzupełnienia go kolorami. W przypadku tego stylu, najchętniej dobierane są barwy ciepłe - od żółci przez czerwień, pomarańcz, aż do burgundu. Dość nietypowym, ale bardzo charakterystycznym dla stylu marokańskiego sposobem łączenia kolorów jest również mieszanie ciepłych odcieni z zimnymi, dlatego warto wprowadzić zielone i niebieskie akcenty do niektórych aranżacji. Detale w postaci elementów błyszczących - złotych i srebrnych - będą dodatkowym, wspaniale komponującym się dopełenieniem wnętrza. Marokański styl może jednak stać się zbyt przytłaczający, gdy zdecydujemy się na „total look”, wobec czego w jego przypadku powinniśmy kierować się wyczuciem, a umiar powinien być najlepszym doradcą. Prawdą jest, że odwzorowanie wnętrza w stylu marokańskim nie jest łatwym zadaniem, ponieważ jest to trend odważny, pełen fantazyjnych wzorów i kolorów, ale inspirując się klimatem Maroka i jego smakiem można uzyskać efekt zadowalający każdego, bez wyjątku.

DLACZEGO SZABLON?

Jeśli zdecydowałeś się na odświeżenie wyglądu domowej przestrzeni lub właśnie zakończyłeś remont i brakuje Ci tylko dekoracyjnego akcentu to idealnym rozwiązaniem jest wybór szablonu malarskiego. Własnoręcznie wykonana ozdoba ścienna pozwoli w pełni zrealizować indywidualną wizję, nie sprawi większych problemów w tworzeniu, a efekt wykonania zadowoli każdego.
Nasze produkty mają wiele zalet. Cena szablonu jest jego zdecydowanym atutem. Nie ma innego sposobu, który pozwoli na wykonanie nietuzinkowych dekoracji tak niskim kosztem. Łatwość użycia szablonu to kolejny istotny powód, dla którego tak wiele osób decyduje się na ten sposób zdobienia powierzchni. Minimum chęci, zdolności manualnych oraz wizja zdecydowanie wystarczą do działania. Korzystając z szablonów nie musisz prosić o pomoc fachowca a ponadto nie wymagają one użycia specjalistycznych narzędzi - zazwyczaj wystarczą te, które masz w domu. Z naszych szablonów można korzystać bez końca, wystarczy po każdym użyciu przemyć je wodą i dbać o to, aby nie zniszczyły się od nieodpowiedniego przechowywania czy niekorzystnego oddziaływania warunków atmosferycznych. Nieskończone możliwości twórcze, jakie dają nam szablony malarskie, są ich fundamentalnym atutem. Jedyne co twórcę ogranicza to jego wyobraźnia. W połączeniu z innymi wzorami, wariacją barw oraz rozmaitymi technikami i artykułami użytymi do wykonania, można stworzyć istne dzieło sztuki.
szablon_malarski_styl_marokański_trend_2
szablon_malarski_styl_marokański_trend_3

RÓŻNE TECHNIKI

Szablony malarskie, które trafią w odpowiednie ręce, mogą dać niesamowite efekty. Wystarczą odpowiednie materiały i odrobina fantazji. Oczywiście najbardziej popularnym sposobem ich wykorzystania jest patent szablon + farba, który za każdym razem zachwyca. Przy malowaniu farbami można pokusić się o rozmaite produkty, takie jak: farby kredowe, akrylowe, brokatowe, farby z użyciem werniksu dające efekt metalu/złota/srebra/miedzi, farby fluorescencyjne oraz różnego rodzaju mgiełki, tusze czy spraye.
Dla nieco bardziej ambitnych, ciekawym rozwiązaniem będzie użycie wszelkich mas i past strukturalnych czy tynków dekoracyjnych, które dadzą fenomenalny efekt płaskorzeźby. Nasze szablony znajdą zastosowanie również w bardzo popularnych w ostatnim czasie technikach dekoracyjnych typu scrapbooking czy decoupage. Wielbiciele rękodzieł z pewnością wykorzystają je w należyty sposób, tworząc dzieła zapierające dech w piersiach, zachwycające dokładnością i misternością wykonania. Szablony malarskie NAKLEO w połączeniu z odpowiednim materiałem oraz odrobiną chęci, inspiracji i fantazji to przepis na satysfakcjonujący efekt końcowy.

NIE TYLKO ŚCIANY

Szablony malarskie pozwalają niskim nakładem kosztów zmienić nasze wnętrza nie do poznania. Wykorzystując je w odpowiedni sposób, możemy sprawnie i niebanalnie odświeżyć wygląd wnętrz, które zdążyły nas już znudzić, jak również skutecznie uświetnić nowo wykończone pomieszczenia. Oczywiście ściany to nie jedyne, choć najczęściej przyozdabiane powierzchnie, które wyglądają bardzo efektownie przy wykorzystaniu szablonów malarskich. Znalazły one swoje zastosowanie również w malowaniu podłóg, od płytek ceramicznych zaczynając, na płytach betonowych kończąc. Równie dobrze wyglądają przyozdobione wzorami powierzchnie drewniane takie jak meble czy dekoracje ścienne, które nadadzą wyjątkowego klimatu nawet najbardziej wymagającym wnętrzom. Szablony świetnie sprawdzają się także przy wykorzystaniu tekstyliów - nietypowy wzór na koszulce lub poduszce dekoracyjnej z pewnością zrobi ogromne wrażenie. Oryginalny wzór stworzony przy użyciu odpowiedniego produktu na szkle, papierze, karoserii samochodowej oraz wielu innych nietypowych powierzchniach, niewątpliwie znajdzie grono zwolenników.
szablon_malarski_styl_marokański_trend_4