FARBA I SZABLON MALARSKI POWTARZALNY

2A-instrukcja-farba-szablon-lines
ETAP 1

PRZYGOTOWANIE MIEJSCA PRACY

Przed przystąpieniem do działania przygotowujemy potrzebne do pracy materiały oraz zabezpieczamy podłogę i wszystkie elementy znajdujące się w pobliżu. Następnie oczyszczamy malowaną powierzchnię z kurzu i zabrudzeń.
ETAP 2

PRZYKLEJENIE SZABLONU NA ŚCIANIE

Przygotowujemy kilka kawałków taśmy malarskiej i trzymamy je w zasięgu ręki. Przykładamy szablon do ściany i pozycjonujemy go - możemy wspomóc się poziomicą. Jeśli uzyskana pozycja będzie według nas prawidłowa, przytwierdzamy produkt do powierzchni za pomocą przygotowanych wcześniej kawałków taśmy, stale podtrzymując jego pozycję jedną ręką. W przypadku skomplikowanych wzorów do przymocowania szablonu można użyć kleju w sprayu.
2B-instrukcja-farba-szablon-lines
2C-instrukcja-farba-szablon-lines
ETAP 3

NAKŁADANIE FARBY

Odpowiednia farba do pracy z szablonami powinna być gęsta i gładka. Do zamalowania wzoru najlepiej użyć pędzli gąbkowych oraz delikatnego gąbkowego wałka. Musimy pamiętać o pozbywaniu się nadmiaru farby z narzędzia, ograniczy to podciekanie pod szablon. Stosując metodę tzw. tapowania, czyli delikatnego stukania pędzlem po powierzchni, precyzyjnie naniesiemy kolor nawet w trudno dostępne miejsca. Na większych i nieskomplikowanych elementach szablonu, świetnie sprawdzi się wałek gąbkowy, który pozwoli szybko i sprawnie je zamalować.
ETAP 4

POWTÓRZENIE WZORU

Jeśli powierzchnia szablonu jest w całości pokryta farbą, możemy odkleić produkt uważając, aby nie rozmazać świeżo namalowanego wzoru. Natomiast aby odmalować kolejną część dekoracji musimy odczekać aż wykonany wzór wyschnie. Należy ostrożnie przyłożyć szablon do ściany, łącząc go z odbitą uprzednio zewnętrzną częścią dekoru. Powtarzamy ten krok do momentu zapełnienia powierzchni wzorem. Po skończonej pracy szablon malarski należy umyć ciepłą wodą i odpowiednio zabezpieczyć. Dzięki temu będzie mógł nam służyć jeszcze przez długi czas.
2D-instrukcja-farba-szablon-lines
2-wizualizacja-instrukcja-farba-szablon-lines