GŁADŹ SZPACHLOWA I SZABLON MALARSKI

3A-instrukcja-gładź-szablon-mapa-świata
ETAP 1

PRZYGOTOWANIE MATERIAŁÓW I PODŁOŻA

Zanim przystąpimy do pracy z szablonem malarskim, musimy przygotować niezbędne nam materiały i narzędzia. Powierzchnię, na której chcemy wykonać wzór należy w pierwszej kolejności delikatnie zmatowić za pomocą drobnego papieru ściernego a następnie pokryć warstwą lakieru do drewna. Podłoże pozostawiamy do wyschnięcia.
ETAP 2

PRZYTWIERDZENIE SZABLONU

Zaczynamy od przygotowania kilku kawałków taśmy malarskiej, trzymamy je najlepiej w zasięgu ręki. Przykładamy szablon do drewnianej powierzchni i pozycjonujemy go. Jeśli uzyskana pozycja będzie według nas prawidłowa, starannie przytwierdzamy go do powierzchni za pomocą przygotowanej wcześniej taśmy.
3B-instrukcja-gładź-szablon-mapa-świata
3C-instrukcja-gładź-szablon-mapa-świata
ETAP 3

NAKŁADANIE GŁADZI

Po zamocowaniu szablonu przystępujemy do nakładania masy. Pokrywamy nią całą powierzchnię wzoru tak, aby nie pozostawić pustych miejsc. Im grubszą warstwę nałożymy, tym wzór będzie bardziej wypukły. Gdy uznamy, że wzór jest odpowiednio pokryty masą, możemy przystąpić do zdejmowania szablonu. Robimy to delikatnie, aby nie rozetrzeć nałożonej struktury. Podczas wykonywania tej czynności na powierzchni gładzi mogą pojawić się delikatne rozciągnięcia masy oraz poszarpane krawędzie, lecz w tym momencie nie dokonujemy poprawek. Całość pozostawiamy do wyschnięcia.
ETAP 4

DOPRACOWANIE WZORU

Gdy uznamy, że masa jest już wystarczająco twarda, możemy wyszlifować niechciane elementy i wygładzić brzegi papierem ściernym. Na koniec odpylamy wykonany dekor i opcjonalnie malujemy na dowolny kolor.
3D-instrukcja-gładź-szablon-mapa-świata
3-wizualizacja-instrukcja-gładź-szablon-mapa-świata