szablon_malarski_styl_marokański_trend_1
nuta orientu w twoim domu

STYL MAROKAŃSKI

Jednym z najbarwniejszych trendów wnętrzarskich i nie tylko jest zdecydowanie styl marokański.
Jest to przede wszystkim królestwo przepychu, a samo Maroko nazywane jest przez mieszkańców AL-Mamlakah co oznacza krainę rodem z ``baśni tysiąca i jednej nocy``.
W stylu marokańskim dominują ornamenty, najczęściej nawiązujące do świata roślinnego oraz wszelkiego rodzaju misterne wzory, ażury, łuki i inne motywy zdobnicze.
Trzeba jednak pamiętać, że uzupełnieniem tych wszystkich zdobniczych elementów jest zestawienie ich z wyrazistymi, intensywnymi barwami, nawiązującymi do marokańskich bazarków. Najczęściej łączone są z kolorami ciepłymi, od zółci przez czerwień, pomarańcz, aż do burgundu.
Dość nietypowym ale bardzo charakterystycznym dla stylu marokańskiego sposobem łączenia barw jest również zmieszanie ciepłych barw z zimnymi, dlatego warto wprowadzić zielone i niebieskie akcenty do niektórych kompozycji/aranżacji. Nie zapominajmy także o elementach błyszczących - złoto i srebro to nieodłączny element marokańskiego stylu.
Trzeba pamiętać, że mimo tak szerokiego spektrum momżliwości jakie oferuje nam model marokański, umiar jest bardzo istotnym i dobrym doradcą. Bogactwo wzorów i kolorów lecz z wyczuciem.
Prawdą jest, że odwzorowanie wnętrza w stylu marokańskim nie jest łatwym zadaniem, ponieważ jest to trend odważny, pełen fantazyjnych wzorów i kolorów, ale inspirując się klimatem maroka i jego smakiem można uzyskać efekt zadowalający każdego, bez wyjątku.

DLACZEGO SZABLON?

Jeśli już zdecydowaliście się na odświeżenie wyglądu waszej domowej przestrzeni lub właśnie zakończyliście remont i brakuje tylko dekoracyjnego akcentu to idealnym rozwiązaniem jest wybór szablonu malarskiego. Taka własnoręcznie wykonana ozdoba ścienna, która pozwoli w pełni zrealizować indywidualną wizję, nie sprawi większych problemów w tworzeniu a duma z wykonania i efekt wykonania zadowoli każdego.
Ich zalety na tym oczywiście się nie kończą.
Cena szablonu jest jego zdecydowanym atutem. Nie ma innego sposobu, który pozwoli na wykonanie tak nietuzinkowych dekoracji po tak niskim koszcie.
Łatwość użycia szablonu to kolejny istotny powód, dla którego tak wiele osób decyduje się na ten sposób dekoracji powierzchni. Minimum chęci, zdolności manualnych oraz wizja zdecydowanie wystarczą do działania. Korzystając z nich nie musisz prosić o pomoc fachowca a ponadto nie wymagają użycia specjalistycznych narzędzi - zazwyczaj wystarczą te, które masz w domu.
Produkt wielorotnego użytku - z naszych szablonów można korzystać bez końca, wystarczy po każdym użyciu przemyć je wodą i dbać aby nie zniszczyły się od nieodpowiedniego przechowywania oraz chronić przed działaniem warunków atmosferycznych.
Nieskończone możliwości twórcze jakie dają nam szablony malarskie, są kluczową ich zaletą. Jedyne co może twórcę ograniczać to jego wyobraźnia. W połączeniu z innymi wzorami, wariacją barw oraz rozmaitymi technikami i artykułami użytymi do wykonania można stworzyć istne dzieło sztuki.
szablon_malarski_styl_marokański_trend_2
szablon_malarski_styl_marokański_trend_3

RÓŻNE TECHNIKI

Szablony malarskie, które trafią w odpowiednie ręce, mogą dać niesamowite efekty. Wystarczą odpowiednie materiały i odrobina fantazji.
Wykorzystać je można na wiele sposobów.
Oczywiście najbardziej popularnym jest patent szablon + farba, który za każdym razem zachwyca.
Do malowania farbami można pokusić się o rozmaite produkty takie jak farby kredowe, akrylowe, brokatowe, farby z użyciem werniksu dające efekt metalu/złota/srebra/miedzi, farby fluorescencyjne oraz różnego rodzaju mgiełki, tusze czy spraye.
Dla nieco bardziej ambitnych, ciekawym rozwiązaniem będzie z pewnością użycie wszelakich mas i past strukturalnych, tynków dekoracyjnych, które dadzą fenomenalny efekt płaskorzeźby.
Nasze szablony znajdą zastosowanie również w bardzo popularnych w ostatnim czasie technikach dekoracyjnych typu scrapbooking czy decoupage. Wielbiciele handmade'u z pewnością wykorzystają je w należyty sposób, tworząc dzieła zapierające dech w piersiach zachwycające dokładnością i misternością wykonania.
Szablony malarskie NAKLEO + odpowiedni materiał + odrobina chęci, inspiracji i fantazji to przepis na sukces i satysfakcjonujący efekt końcowy.

NIE TYLKO ŚCIANY

Szablony malarskie pozwalają niskim nakładem kosztów zmienić nasze wnętrza nie do poznania.
Wykorzystując je w odpowiedni sposób, możemy sprawnie i niebanalnie odświeżyć wygląd wnętrz, które zdążyły nas już znudzić jak również skutecznie uświetnić nowo wykańczane pomieszczenia.
Oczywiście ściany to nie jedyne, choć najczęściej przyozdabiane powierzchnie, które wyglądają bardzo efektownie przy wykorzystaniu szablonów malarskich.
Znalazły one swoje zastosowanie również w malowaniu podłóg, od płytek ceramicznych zaczynając na płytach betonowych kończąc.
Równie dobrze wyglądają przyozdobione wzorami powierzchnie drewniane takie jak meble, dekoracje ścienne, które nadadzą wyjątkowego klimatu nawet najbardziej wymagającym wnętrzom.
Szablony świetnie sprawdzają się także przy wykorzystaniu tekstyliów - nietypowy wzór na koszulce lub poduszce dekoracyjnej, z pewnością zrobi ogromne wrażenie.
Oryginalny wzór, stworzony przy użyciu odpowiedniego produktu na szkle, papierze, karoserii samochodowej oraz wielu innych nietypowych powierzchniach, z pewnością również znajdzie swoich zwolenników.
szablon_malarski_styl_marokański_trend_4