Inspiracje

Jak zrobić skrzynkę w stylu vintage?

Jak zrobić skrzynkę w stylu vintage

Styl vintage, cieszy się niezmiennie dużą popularnością i trwałością jako trend. Łączy klasykę z nowoczesnym komfortem. Ponadto dekoracje wnętrz w stylu vintage odzwierciedlają nie tylko elegancję, ale także ducha wolności i niezależności. Ten styl sprawia, że przyciąga on osoby poszukujące unikatowego i charakterystycznego wyglądu swojego domu lub mieszkania. Tak ozdobiona skrzynka można być wykorzystana na wiele sposobów – sprawdzi się zarówno jako praktyczny pojemnik do przechowywania drobiazgów czy poduszek, ale też jako designerski akcent w wystroju pomieszczenia. W dzisiejszym wpisie pokażemy, jak prosto i samodzielnie stworzyć unikalną skrzynkę w stylu vintage, wykorzystując szablony malarskie wielokrotnego użytku.

Potrzebne materiały:

Opcjonalnie:

  • Kółka do przymocowania,
  • Ozdobne okucia,
  • Śrubki i śrubokręt.
Jak zrobić skrzynkę w stylu vintage
Jak zrobić skrzynkę w stylu vintage

Jak zrobić skrzynkę w stylu vintage?

Zanim przystąpisz do malowania wzoru z szablonu malarskiego, przygotuj powierzchnię skrzynki pod późniejsze malowanie. Najpierw użyj papieru ściernego lub bloku o większej gradacji by pozbyć się większych nierówności. Następnie sięgnij po mniejszą gradację, by finalnie wyrównać drewno. Teraz możesz nałożyć pierwszą warstwę farby na przygotowaną powierzchnię. Możesz dodatkowo zrobić przecierkę podczas malowania, aby uzyskać efekt postarzenia. Ten krok nie tylko poprawi wygląd skrzynki, ale także pomoże uzyskać lepszy efekt końcowy, szczególnie jeśli chcesz uzyskać efekt wyblakłej farby. Po przymocowaniu szablonu malarskiego do skrzynki, możesz przystąpić do malowania. Wybierz farby w odpowiednich kolorach, które będą dobrze odzwierciedlać wybrany motyw. W projekcie ze zdjęć użyto szablonu “Vintage Champagne”, który jest dostępny w ofercie naszego sklepu. Następnie użyj taśmy malarskiej do umiejscowienia szablonu na skrzynce.To pomoże unieruchomić go i zabezpieczyć przed ewentualnym przesunięciem podczas malowania. Gdy masz już zaplanowany wzór, możesz przystąpić do malowania. 

Wykonaj zdobienia i dodaj dodatkowe elementy

Do nakładania farb świetnie sprawdzi się zestaw pędzli gąbkowych lub z włosiem, które również są dostępne w naszej ofercie. Zacznij od nakładania farby akrylowej na obszary tła skrzynki, używając większego pędzla. Kiedy główne elementy są gotowe, przejdź do malowania detali, jeśli masz takie na szablonie malarskim. Wykorzystaj do tego mniejszy pędzel. Po wyschnięciu farby możesz poprawić ewentualne drobne niedociągnięcia. Po zakończeniu malowania, pozwól skrzynce całkowicie wyschnąć. W zależności od grubości warstw użytych farb, schnięcie może trwać nawet kilka godzin. Aby zabezpieczyć malunek i zachować jego trwałość, nałóż cienką warstwę lakieru bezbarwnego lub werniksu. Dodatkowo, rozważ dodanie ozdobnych okuć lub kółek, jeśli masz je na stanie. Takie elementy nie tylko nadadzą skrzynce dodatkowego vibe’u, ale także sprawią, że będzie bardziej mobilna i łatwiejsza w przenoszeniu.

Jak zrobić skrzynkę w stylu vintage
Jak zrobić skrzynkę w stylu vintage

Efekt końcowy

Malowanie skrzynki z użyciem szablonów malarskich to nie tylko kreatywna i przyjemna forma spędzania wolnego czasu, ale również praktyczny sposób na stworzenie funkcjonalnego i dekoracyjnego elementu wystroju wnętrza. Możesz ustawić ją zarówno na balkonie, koło kanapy, jak i w salonie czy w sypialni. Dodatkowo, ozdobne okucia lub kółka sprawią, że skrzynka będzie bardziej mobilna, co jeszcze bardziej zwiększa jej funkcjonalność. W ten sposób stworzysz nie tylko piękną ozdobę, ale także praktyczny element wyposażenia, który będzie cieszyć oko i ułatwi organizację w domu. Styl vintage pasuje do wielu okazji, od casualowych spotkań po eleganckie przestrzenie, co sprawia, że pozostaje on niezawodnym wyborem dla tych, którzy cenią sobie zarówno praktyczność, jak i styl. Pamiętaj, że ozdabianie przestrzeni można wykonać na wiele sposobów. W naszej ofercie znajdziesz farby w różnych kolorach oraz pędzle idealne do precyzyjnych zdobień. Niezależnie od stylu Twojego wnętrza, mamy szeroki wybór stylów i wzorów, które z pewnością spełnią Twoje oczekiwania!

Back to list

Related Posts