Inspiracje

Trendy na wiosnę 2024 – aranżacja wnętrz z szablonami malarskimi

styl_skandynawski

Wiosna niesie ze sobą nie tylko odrodzenie przyrody, ale także nowe inspiracje dla naszych wnętrz. Tych zmian możesz dokonać również za pomocą naszych szablonów malarskich wielokrotnego użytku! Aranżacja ścian czy przedmiotów codziennego użytku jest bardzo prosta! W tym roku, jak natura po zimowej drzemce, trendy wnętrzarskie wydają się bliższe przyrodzie niż kiedykolwiek wcześniej. Będzie przytulnie, naturalnie i ponadczasowo! Na nowo zdefiniuje się pojęcie luksusu, odkryjemy potencjał ciepłych i głębokich kolorów, pokochamy nieidealność i po raz kolejny zwrócimy się w stronę natury. Chcesz przeprowadzić wiosenny remont? A może kusi Cię, by zrobić lekkie kosmetyczne zmiany wokół siebie? Sprawdź, co jest modne, poznaj możliwości wnętrzarskie i odważnie wprowadź zmiany!

Aranżacja w ponadczasowej skandynawii i naturalnym drewnie

Styl skandynawski nie schodzi z piedestału od kilku lat. I jest to całkowicie zrozumiałe, gdyż jest to jeden z tych trendów, które stawiają na naturalne barwy, drewno i delikatność. Na przestrzeni lat i rozwoju tego stylu wnętrzarskiego doszło do tego, że pewna niedoskonałość jest wręcz wskazana, a nawet mile widziana. Można powiedzieć, że dzięki ewolucji, styl skandynawski stał się mniej surowy, a dodatki nieidealne są elementem pożądanym, jako efektywna kontra do panującego ładu. Szablony malarskie mogą być tutaj zastosowane jako silny akcent, który podkreśli charakter wnętrza. Aranżacja wnętrz w stylu skandynawskim często obejmuje minimalistyczne meble i stonowane kolory, tworząc przytulne i funkcjonalne przestrzenie. Z racji tego, że coraz mniej boimy się fuzji stylów, warto zastanowić się nad zastosowaniem szablonów geometrycznych, które świetnie sprawdzą się jako centralna ozdoba pomieszczenia.  To już nie te czasy, kiedy trzeba było trzymać się ściśle wytycznych aranżacyjnych względem danego stylu! Dzięki naszym szablonom malarskim wielokrotnego użytku, aranżacja jest banalnie prosta! Świetnym sposobem na odświeżenie wnętrza jest również użycie szablonów landscape na rzeczach codziennego użytku, które masz wokół siebie.

 

Japandi jako nowoczesne fusion stylów

Nowa tendencja w aranżacji wnętrz to styl Japandi – połączenie tradycyjnych wzorów japońskich z minimalizmem skandynawskim. To nie tylko sposób na urządzenie mieszkania, lecz prawdziwa filozofia życia, skupiająca się na prostocie, funkcjonalności i harmonii z naturą. Stosowanie naturalnych materiałów, takich jak drewno i rattan, w połączeniu z stonowanymi kolorami, jak biel, szarość i beż, to esencja Japandi. Ta elegancka kombinacja tworzy wyjątkową atmosferę w pomieszczeniach, idealną na wiosenne dni. W naszej ofercie znajdziesz szablony, które doskonale odświeżą każde wnętrze. Wiele z tych produktów wpisuje się w nurt japandi, co zdecydowanie ułatwia aranżację! W stylu Japandi ważne są nie tylko meble i podstawowe elementy wyposażenia, ale również odpowiednio dobrane dodatki i aranżacje, które podkreślają jego charakter. Warto postawić na minimalistyczne, ale starannie wyselekcjonowane elementy, które wprowadzą subtelne akcenty do przestrzeni. Doskonałym wyborem jest ręcznie wykonana ceramika o prostych, organicznych kształtach, które dodadzą delikatnego uroku w otaczającej nas przestrzeni. Można również zdecydować się na tkaniny o naturalnej fakturze, takie jak len czy bawełna, które wkomponują się idealnie w ten styl.

Bogate zdobienia vs skromne wnętrza

Obok naturalnych barw, takich jak beże, brązy, zielenie czy złamane biele, świetnie prezentuje się również złoto. Może to być subtelny dodatek w postaci złotych ram, świeczników czy drobnych ozdób, ale także śmiały wybór jako główna baza kolorystyczna. Niekwestionowanym zwycięzcą wśród naturalnych aranżacji ze złotem jest z całą pewnością boho, które w tym sezonie rozkwita w pełnej okazałości. Nie ma chyba stylu, który posiadałby w swoim zanadrzu tyle możliwości aranżacyjnych, co właśnie boho. Dodatkowo, odważnym elementem aranżacyjnym mogą być kontrastowe kolory, które mogą być użyte jako kolor w dodatkach lub nawet jako główny motyw przewodni aranżacji. Dzięki naszym szablonom możesz w łatwy sposób stworzyć niepowtarzalną ozdobę, która odświeży wystrój wnętrza. Wystarczy wybrać interesujący motyw i zastosować go na różnorodnych powierzchniach. Na przykład, zieleń butelkowa może dodać głębi i charakteru do pomieszczenia, zwłaszcza gdy zestawiona jest z odcieniami złota. Czerwienie, granaty czy głębokie fiolety to także barwy, które mogą stworzyć efektowne kontrasty, wprowadzając energię i dynamikę do wnętrza.

Back to list

Related Posts