Inspiracje

PEACH FUZZ – PANTONE PRZEDSTAWIA KOLOR ROKU 2024

PEACH FUZZ - PANTONE PRZEDSTAWIA KOLOR ROKU 2024

Amerykański Instytut Pantone, zgodnie z coroczną tradycją, ogłosił Peach Fuzz 13-1023 jako główny kolor zbliżającego się sezonu. Dowiedz się, czym jest dany odcień, jakie ma znaczenie i jak można go zastosować w aranżacji wnętrz. Odkryj, który z naszych wzorów doskonale współgra z Peach Fuzz tworząc wyjątkowe dzieło sztuki. Wszystkie te informacje znajdziesz w poniższym wpisie!

PANTONE MATCHING SYSTEM

W 1963 roku narodziła się organizacja, która miała rewolucyjny wpływ na świat projektowania wnętrz i nie tylko – Pantone. Jej założyciel, Lawrence Herbert, stworzył pionierski system identyfikacji i łączenia barw, znany jako Pantone Matching System (PMS), gdzie każdy odcień otrzymuje swój własny numer. Herbert podchodził bardzo skrupulatnie do każdej z barw – przy tworzeniu zapisu brał pod uwagę nawet najdrobniejsze detale, od metaliczności aż po fluorescencyjność. Najbardziej fascynującą cechą palety Pantone jest jednak nie tylko jej różnorodność, ale przede wszystkim jednolitość. Każdy kolor to rezultat starannego połączenia 18 różnych pigmentów, w tym białego i czarnego. Dzięki temu, drukując barwy Pantone, zawsze osiągniesz ten sam efekt. Ta ciężka praca zaowocowała międzynarodowym uznaniem, a publikacje Pantone są uważane za najbardziej wiarygodne źródła informacji o fascynującym świecie kolorów. 

PEACH FUZZ - PANTONE PRZEDSTAWIA KOLOR ROKU 2024
PEACH FUZZ - PANTONE PRZEDSTAWIA KOLOR ROKU 2024

PEACH FUZZ – NAJNOWSZY TREND WEDŁUG PANTONE

Z przyjemnością ogłaszamy, że firma Pantone właśnie dokonała wyboru koloru roku! To zdecydowanie jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w świecie aranżacji wnętrz. Dwa lata temu organizacja Pantone postawiła na niebiesko-fioletowy odcień Very Peri – ponadczasowy symbol kreatywności mający na celu wywołanie artystycznej duszy w każdym wnętrzu. W ostatniej edycji dominowała różowa barwa pełna energii i dynamiki – Viva Magenta. Na jaki kolor tym razem zdecydował się instytut Pantone? Po gruntownej analizie badań i szczegółowym przejrzeniu dotychczasowych trendów, zdecydowano się na symbol ukojenia i poczucia bezpieczeństwa – Peach Fuzz 13-1023. Ten subtelny odcień brzoskwini wręcz emanuje ciepłem połączonym z nutą elegancji, a otaczająca go aura wzbogaca zarówno nasz umysł, jak i duszę. Nie bój się eksperymentować i wyraź siebie w niepowtarzalny sposób! 

Z CZYM ŁĄCZYĆ KOLOR ROKU 2024?

Teraz, gdy Pantone ujawnił Peach Fuzz jako kolor nadchodzącego roku 2024, z pewnością zastanawiasz się, jak wprowadzić ten najnowszy trend do swojego wnętrza. Już śpieszymy z pomocą! Tak subtelny odcień brzoskwini wykorzystać można na wiele sposobów. Jesteś miłośnikiem stonowanych, czy może nieco bardziej odważnych aranżacji? Dla fanów lekkości i świeżości, zdecydowanie radzimy postawić na delikatne pastele, takie jak mięta czy róż, z dodatkiem nieco bardziej skomplikowanego wzoru. Nie zapomnij o dodatkach! To właśnie w nich tkwi serce całego wystroju! Kolor ten równie dobrze sprawdzi się na poduszkach dekoracyjnych, zasłonach a nawet meblach. Drugą, nieco bardziej odważniejszą propozycją jest połączenie tak subtelnego, pastelowego odcienia z kontrastującą, głęboką barwą granatu czy też butelkowej zieleni. Tutaj doskonale sprawdzi się równie ponadczasowy, zgeometryzowany motyw, który dodatkowo podkreśli połączenie szaleństwa i elegancji z nutą ukojenia. Nie czekaj! Daj się ponieść najnowszym trendom i stwórz wymarzoną oazę spokoju we własnym domu!

PEACH FUZZ - PANTONE PRZEDSTAWIA KOLOR ROKU 2024
Back to list