Inspiracje

Szablon malarski w stylu Pop Art

Szablon malarski w stylu Pop Art

Styl Pop Art to eksplozja kolorów, energii i odwagi wyrażania siebie. Dlaczego warto spróbować swoich sił w wykonaniu szablonów w tym stylu? Czym tak właściwie jest Pop Art i co go charakteryzuje? Jest to sztuka, która pozwala wyrazić uczucia i przekonania w wyjątkowy, artystyczny sposób! Dzięki intensywnym kolorom i wyrazistym kontrastom uwolnisz swoją kreatywność i stworzysz wyjątkowe dzieło sztuki, które z pewnością zachwyci i przyciągnie uwagę każdego. Twórcy pop artu często odnosili się do symboliki, korzystali z obrazów, fotografii i wizerunków znanych postaci, plakatów oraz produktów codziennego użytku jako motywów w swoich pracach. Zabaw się formą i barwami! Zaczerpnij inspiracji i stwórz swoje własne, unikalne dzieło sztuki!

Szablon malarski w stylu Pop Art

TO BĘDZIE CI POTRZEBNE:

  • szablon malarski z kolekcji Nakleo Kids Collection
  • gładkie pędzle gąbkowe
  • farby akrylowe
  • blok techniczny kolorowy A4
  • taśma malarska
  • paleta malarska
  • rękawiczki jednorazowe
KROK PIERWSZY

PRZYGOTUJ MATERIAŁY

Najważniejszym etapem, który należy wykonać przed przystąpieniem do malowania, jest dokładne oczyszczenie powierzchni, która posłuży za naszą bazę pod późniejsze zdobienia. Dzięki temu nasza dekoracja będzie prezentować się estetycznie i efektownie. Zacznij od gruntownego pozbycia się kurzu i wszelkich zabrudzeń z płaszczyzny przeznaczonej do malowania. Zanim rozpoczniesz dekorowanie, wybierz wzór, który najlepiej odzwierciedla Twoją artystyczną duszę. Lubisz wyzwania? Eksperymentuj z kształtami i paletą kolorów! Styl Pop Art to przede wszystkim krzykliwe motywy inspirowane komiksami, a także kontrastowe formy geometryczne. W naszej bogatej ofercie znajdziesz wiele wzorów w abstrakcyjnych wydaniach, które idealnie wpasują się w tak artystyczny klimat. Aby jeszcze bardziej podkreślić wyrazistość tego trendu, postaw na intensywne, metaliczne barwy.

Szablon malarski w stylu Pop Art
KROK DRUGI

WYKONAJ ZDOBIENIA

Szablon malarski w stylu Pop Art

Po przytwierdzeniu szablonu do powierzchni za pomocą taśmy malarskiej, przystąp do najprzyjemniejszego etapu całego procesu – malarstwa! Wykaż się kreatywnością i zabaw się bogatą kolorystyką! Ostrożnie nanieś farbę na szablon malarski, używając gładkich pędzli gąbkowych i metody tapowania. Polega ona na delikatnym uderzaniu w malowaną powierzchnię. Dzięki tej technice uzyskasz subtelne przejścia między kolorami w formie mgiełki oraz delikatne przydymienie. Pamiętaj, że mniej znaczy więcej! Lepiej jest nakładać kilka cienkich warstw farby niż jedną grubą, aby uniknąć rozmazania wzoru i podciekania emulsji pod szablon.

KROK TRZECI

DOPRACUJ EFEKT KOŃCOWY

Po skończonym procesie malowania pamiętaj, aby pozostawić pracę do dokładnego wyschnięcia. Jeśli została ona wykonana na kartce papieru, wrzuć ją między książki, aby wyprostować ewentualne nierówności. Dekorowanie szablonami malarskimi to nie tylko świetna zabawa, ale także okazja do wykazania się kreatywnością i wyrażenia własnych emocji w artystyczny sposób. Gotową pracę możesz uzupełnić brokatem lub cyrkoniami, aby dodatkowo podkreślić abstrakcyjność sztuki Pop Art. Świetnym pomysłem będzie również zastosowanie repetycji tego samego motywu. To także jeden z kluczowych i najczęściej stosowanych elementów tego nurtu. Pochwal się swoim kreatywnym dziełem, opraw w ramkę i wyeksponuj w samym sercu mieszkania!

Szablon malarski w stylu Pop Art
Back to list

Related Posts

Dodaj komentarz