Inspiracje

Bawełniana torba z parzenicą

Bawełniana torba z parzenicą

Jednym z najbardziej kreatywnych sposobów na odmianę klasycznych, bez uroku dodatków jest użycie szablonów malarskich. To doskonałe narzędzie dla tych, którzy chcą dodać unikatowe wzory i detale, nie posiadając umiejętności artystycznych na poziomie profesjonalisty. Dostępne w różnorodnych wzorach i tematach, pozwalają one na przeniesienie innowacyjnych wizji na powierzchnię. Góralskie dekory wracają do trendów – coraz częściej można je dostrzec w modowych stylizacjach oraz aranżacjach wnętrz. Inspiracje czerpane z tradycyjnych ubiorów góralskich mogą stanowić niezwykle wyjątkowe zdobienie, szczególnie jeśli chodzi o tkaniny czy drewniane akcenty. Dopasuj wzór według własnego stylu! Gładka, bawełniana torba to idealne płótno, na którym możesz wyrazić własną kreatywność i poczuć się jak prawdziwy artysta. Dzięki temu połączysz praktyczność z estetyką, tworząc coś wyjątkowego!

Bawełniana torba z parzenicą

TO BĘDZIE CI POTRZEBNE:

  • szablon malarski z kolekcji Nakleo Arts&Crafts Collection
  • gładkie pędzle gąbkowe
  • farby akrylowe
  • bawełniana torba
  • taśma malarska
  • kuweta malarska
  • rękawiczki jednorazowe
  • żelazko
  • papier do pieczenia
KROK PIERWSZY

PRZYGOTUJ MATERIAŁY

Pierwszym, a zarazem najważniejszym krokiem jest poprawne przygotowanie malowanej powierzchni. Wówczas wykonany przez nas dekor będzie wyglądał estetycznie. Zacznij od wyprania bawełnianej torby, najlepiej w niskiej temperaturze, w celu pozbycia się wszelkich zabrudzeń. Pamiętaj, aby nie używać płynu do płukania – dzięki temu farba znacznie lepiej utrzyma się powierzchni, a nasz dekor będzie wyglądał zjawiskowo. Teraz czas na dobór wzoru. Posłuchaj własnego głosu serca i postaw na ulubiony motyw! Tradycyjna parzenica związania bezpośrednio z polskimi górami i góralską kulturą? Jesteś miłośnikiem natury i roślinnych wzorów? A może nieco bardziej abstrakcyjne, geometryczne inspiracje bardziej do Ciebie przemawiają? W naszej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie! 

Bawełniana torba z parzenicą
KROK DRUGI

WYKONAJ ZDOBIENIA

Bawełniana torba z parzenicą

Przymocuj szablon do powierzchni za pomocą taśmy malarskiej i przejdź do najprzyjemniejszego etapu całej pracy – malowania! Wybierz farbę, który będzie pasować do torby tworząc kontrast lub harmonizując z jej kolorem. Delikatnie nałóż farbę na szablon za pomocą gładkich pędzli gąbkowych oraz metody tapowania. Technika ta polega na delikatnym uderzaniu w powierzchnię, którą malujemy. Dzięki temu zabiegowi uzyskamy łagodne przejście między kolorami w postaci mgiełki lub przydymienia. Pamiętaj, że im mniej tym lepiej – korzystniej będzie nałożyć kilka cienkich warstw farby niż jedną grubą, aby uniknąć rozmazywania wzoru oraz podciekania emulsji pod szablon.

KROK TRZECI

EFEKT KOŃCOWY

Po dokładnym wyschnięciu dekoru pamiętaj, aby precyzyjnie zabezpieczyć wzór. Najlepszym sposobem na to będzie przeprasowanie go za pomocą żelazka oraz papieru do pieczenia. Wówczas nasz wzór będzie odporny na wszelkie zniszczenia oraz gotowy do użytkowania, a także ewentualnego czyszczenia. Dekorowanie bawełnianej torby za pomocą szablonów malarskich to nie tylko świetna zabawa, ale także sposób na stworzenie oryginalnego, ręcznie robionego przedmiotu. Możesz wyrazić swoją kreatywność, eksperymentować z różnymi kolorami i wzorami oraz stworzyć coś, co będzie unikatowe i pełne charakteru. Gotową torbę możesz wykorzystać jako stylowy dodatek do codziennych outfitów lub wręczyć ją jako spersonalizowany prezent dla bliskiej osoby.

Bawełniana torba z parzenicą
Back to list

Dodaj komentarz