Inspiracje

Motyw mandali we wnętrzach

Motyw mandali we wnętrzach

Wnętrza naszych domów to przestrzeń, w której indywidualność i styl nie zna granic. W poszukiwaniu inspiracji często sięgamy po różne wzory i motywy, dające aranżacjom unikatowy charakter. Jednym z najczęściej wybieranych, fascynujących motywów są mandale – magiczne, okrągłe symbole, mające swoje korzenie w dalekiej kulturze wschodniej. Obecnie są one popularne na całym świecie, jako główny znak harmonii i równowagi. Na jakie wzory można natrafić i jakie cechy wyróżniają każdą z nich? Zapoznaj się z naszym wpisem i przekonaj się, że ich głębokie, symboliczne znaczenie to piękno, którego nie może zabraknąć w żadnym wnętrzu!

RODZAJE MANDALI

Rodzaje motywów mandali są niezwykle różnorodne i każdy z nich ma swoje unikalne znaczenie i piękno. Wybór konkretnej odmiany do wykorzystania we wnętrzach zależy od preferencji i intencji osoby, która projektuje przestrzeń. Najbardziej charakterystyczną cechą mandali jest symetria. Ich wzory są zazwyczaj oparte na centralnym punkcie, który rozchodzi się na zewnątrz w formie różnego rodzaju kształtów i zdobień. Najpopularniejszym wyborem wśród naszych klientów są zdecydowanie mandale orientalne. Aztecka? A może afrykańska? To właśnie one przyciągają uwagę każdego gościa, zaciekawiając swoją symboliką i oryginalnością. Kolejnym, równie popularnym rodzajem mandali są te z ornamentem kwiatowym. Bogato zdobione, subtelne płatki kwiatów, zainspirowane pięknem natury. Dzięki takiej aranżacji uzyskasz dekorację zapewniającą harmonię i równowagę sprzyjającą chwilom odpoczynku. Geometryczne wzory bardziej wpasują się w Twoje gusta? I tutaj mamy coś wyjątkowego! Mandale pełne symetrycznych linii i zaokrąglonych kształtów zdecydowanie spełnią Twoje oczekiwania!

Motyw mandali we wnętrzach
Motyw mandali we wnętrzach

KOLORYSTYKA

Kolorystyka jest kolejnym kluczowym elementem wpływającym na estetykę wnętrz ozdobionych motywami mandali. Tradycyjnie, mandale mają bogatą paletę kolorów, która symbolizuje różne aspekty życia i natury. Nie ma jednak konkretnych reguł dotyczących wyboru kolorów dla mandali we wnętrzach. Możemy dostosować paletę do naszych upodobań i preferencji. Jasne pastele dodadzą wnętrzu delikatności i subtelności, podczas gdy żywe, intensywne kolory stworzą bardziej ekscytujące i dynamiczne wnętrze. Który motyw mandali wybierzesz? Kwiatowy? A może orientalny? Ważne jest, aby postawić na kolory, które będą się dobrze komponować ze stylem nie tylko ornamentu, ale i całego pomieszczenia, tak, aby stworzyć spójną, harmonijną całość.

NIESTANDARDOWE ROZWIĄZANIA

Ściany możemy zaaranżować na wiele sposobów, a jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Lubisz niestandardowe rozwiązania? I tym razem mamy dla Ciebie coś wyjątkowego! Nie ograniczaj się do klasycznej farby i pędzla. Zaufaj swoim możliwościom twórczym! Nasze szablony malarskie doskonale odnajdą się również w połączeniu z betonem architektonicznym lub tynkiem dekoracyjnym. Co warto o nim wiedzieć? Jest to specjalna masa tynkarska, za pomocą której stworzysz wyjątkowy dekor na dowolnej powierzchni. W końcu nie tylko gładkie ściany wyglądają szykownie i elegancko! Naniesienie betonu jest zaskakująco proste, a sama masa posiada wiele zalet. Twoje ściany mają delikatne ubytki, których nie pokrywa zwykła farba? Tynk dekoracyjny to łatwe rozwiązanie do ich odświeżenia! Grubość tej struktury pozwoli Ci optycznie wyrównać wszystkie nierówności znajdujące się na ścianie. 

Motyw mandali we wnętrzach
Back to list

Dodaj komentarz