Inspiracje

Kwiatowa skrzynka vintage

Kwiatowa skrzynka vintage

Ozdobna skrzynka na drobiazgi to jeden z podstawowych elementów dekoracyjnych każdej aranżacji. Przekonaj się, że tak zwyczajne pudełeczko na drobiazgi wcale nie musi być nudne! Udekoruj je za pomocą szablonów malarskich i wyeksponuj w samym sercu swojego domu. Własnoręczne zdobienie przedmiotów to niezwykle popularna praktyka, która zyskuje coraz większą popularność jako doskonała alternatywa dla zakupu nowych, często kosztownych dekoracji. W dzisiejszym wpisie przedstawimy pomysły i inspiracje na ozdobienie skrzynki w stylu vintage, aby nadać jej niepowtarzalny wygląd i stworzyć oryginalny dekor do przechowywania ulubionych pamiątek. Zaczynamy!

Kwiatowa skrzynka vintage

TO BĘDZIE CI POTRZEBNE:

 • szablon malarski z kolekcji Nakleo Arts&Crafts Collection
 • gładkie pędzle gąbkowe
 • farby akrylowe
 • drewniana skrzynka
 • papier ścierny
 • taśma malarska
 • bezbarwny lakier do drewna
 • ściereczka
 • kuweta malarska
 • wałek lub pędzel malarski
 • rękawiczki jednorazowe
KROK PIERWSZY

PRZYGOTUJ MATERIAŁY

Pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiedniej skrzynki, która będzie służyła jako nasze płótno. Możesz zdecydować się na zakup nowej lub też odrestaurować starą, nadając jej drugie życie. Wystarczy wyrównać drewnianą powierzchnię za pomocą papieru o drobnej gradacji i dokładnie oczyścić zwilżoną ściereczką z całego powstałego pyłu. Pozbędziesz się wówczas wszelkich nierówności, a wykonany dekor będzie wyglądał jeszcze bardziej zjawiskowo. Przed przystąpieniem do malowania należy również zwrócić uwagę na to, czy dane farby nadają się do wykonania takiej pracy. Pamiętaj, aby upewnić się, że mogą one być stosowane na powierzchniach drewnianych, oraz czy ich krycie jest dla nas wystarczające. 

Kwiatowa skrzynka vintage
KROK DRUGI

DOBIERZ ODPOWIEDNIĄ KOMPOZYCJĘ

Kwiatowa skrzynka vintage

Styl vintage to magiczna podróż w czasie i wyjątkowy sposób na ożywienie każdej aranżacji. Tak unikalne połączenie klasyki i elegancji stale nas inspiruje do tworzenia niepowtarzalnych dekoracji. Subtelne, kwiatowe wzory i delikatne pastele to kluczowe elementy tego trendu. Właśnie tutaj możesz wykorzystać piękne motywy z kwiatami, ptakami czy wzorami geometrycznymi w dowolnej kompozycji. Obłędny miszmasz kolorystyczny czy bardziej stonowane połączenie bazowych odcieni z nutą szaleństwa? Wybór należy do Ciebie! Zaopatrzyłeś się we wszystkie potrzebne narzędzia i wybrałeś odpowiednią kompozycję? Przymocuj szablon do powierzchni za pomocą taśmy malarskiej i przejdź do najprzyjemniejszego etapu całej pracy – malowania!

KROK TRZECI

WYKONAJ ZDOBIENIA

Do wykonania dekoru na drewnianej powierzchni najlepiej sprawdzi się metoda tapowania. Technika ta polega na delikatnym uderzaniu w powierzchnię, którą malujemy. Tutaj idealnym wyborem będą gładkie pędzle gąbkowe lub pędzel ścięty na płasko. Dzięki temu zabiegowi uzyskamy łagodne przejście między kolorami w postaci mgiełki lub przydymienia. Pamiętaj o tym, aby pokryć wzór kilkoma cienkimi warstwami. Uzyskasz wówczas całkowite krycie i unikniesz nieestetycznego podciekania farby pod arkusz. Po zakończonym tapowaniu delikatnie oderwij szablon i pozostaw dekor do całkowitego wyschnięcia. Na koniec zabezpiecz wzór specjalnym lakierem do drewna, abyś mógł cieszyć się wyjątkową ozdobą przez długie lata. Gotowe! 

Kwiatowa skrzynka vintage
Back to list

Dodaj komentarz