Inspiracje

Imitacja tapety z użyciem szablonów malarskich

Imitacja tapety z użyciem szablonów malarskich

Tapety to nie tylko jedna z najpopularniejszych dekoracji ściennych, ale także unikatowy sposób na wyróżnienie swojego wnętrza. Czy warto jednak inwestować w tak drogi materiał i fachowca? Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie! Szablony malarskie to wyjątkowe narzędzia, dzięki którym szybko i tanio stworzysz niepowtarzalny efekt imitacji tapety na każdej powierzchni! Są łatwe w użyciu, dzięki czemu żaden specjalista nie będzie Ci potrzebny. Co więcej, ich jakość pozwala na niejednokrotne powtórzenie wzoru, a za pomocą dołączonych, mniejszych arkuszy wypełnisz każdą, nawet najmniejszą przestrzeń. Ściany to duże pole popisu dla amatorów! Jak samodzielnie stworzyć imitację tapety za pomocą szablonów? Jakich narzędzi użyć oraz jak uniknąć niechcianych nierówności? Oto kilka niezbędnych porad!

Imitacja tapety z użyciem szablonów malarskich

LISTA ZAKUPÓW:

  • Szablon malarski z kolekcji Nakleo Seamless Collection
  • gładkie pędzle gąbkowe
  • farby akrylowe
  • taśma malarska
  • kuweta malarska
  • rękawiczki jednorazowe
KROK PIERWSZY

PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI

Zaopatrzyłeś się już we wszystkie niezbędne narzędzia? Czas na jeden z najważniejszych etapów, o którym nie wolno nam zapomnieć! Przed przystąpieniem do wykonywania zdobień należy dokładnie wyrównać powierzchnię oraz pozbyć się wszelkich nierówności i ubytków. Wówczas, nasza ściana zyska idealnie gładką fakturę, a znajdujące się na niej dekoracje będą wyglądać zjawiskowo. Dokładne wyrównanie podłoża jest niemożliwe? I z tym sobie poradzimy! Pamiętaj, że tworząc wzór na całej ścianie zyska ona optycznie gładszą fakturę, a imitacja tapety doskonale pokryje wszelkie niedoskonałości. Oczyść ścianę z kurzu za pomocą lekko zwilżonej ściereczki, a następnie przymocuj szablon używając taśmy malarskiej. Do dzieła! 

Imitacja tapety z użyciem szablonów malarskich
KROK DRUGI

WYKONANIE ZDOBIEŃ

Imitacja tapety z użyciem szablonów malarskich

Powierzchnia oczyszczona z wszelkich zabrudzeń? Szablon przymocowany? Świetnie! Czas przejść do wykonywania zdobień! Tutaj idealnie sprawdzą się gładkie pędzle gąbkowe, które pozwolą Ci z dokładnością wypełnić każdy element. Wykorzystaj również dołączone, mniejsze arkusze, za pomocą których odmalujesz wzór w trudno dostępnych miejscach i stworzysz wyjątkową imitację tapety na całej powierzchni. Aby wypełnić ścianę wzorem, poczekaj aż wyschnie jedna warstwa. Dopiero po dokładnym osuszeniu dekoru możesz przystąpić do tworzenia kolejnych elementów. Pamiętaj jednak o tym, aby nałożyć jak najmniejszą ilość farby na pędzel i pokryć wzór dwoma cienkimi warstwami, używając metody tapowania. Unikniesz wówczas niechcianego podciekania emulsji pod szablon, a uzyskana kompozycja będzie wyglądać schludnie i estetycznie. 

KROK TRZECI

RÓŻNORODNOŚĆ KOMPOZYCJI

Odświeżyłeś swoje wnętrze, lecz brakuje w nim tak zwanej “kropki nad i”? Diabeł tkwi w szczegółach! Doskonałym wykończeniem klasycznej aranżacji jest ponadczasowa tapeta na ścianie. Zdecydowanym atutem szablonów malarskich jest dowolność twórcza, a wyobraźnia to jedyny aspekt, który może Cię ograniczać. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór wzorów o różnych motywach przewodnich. Geometryczne? Kwiatowe? Marokańskie? A może abstrakcje inspirowane ponadczasowym stylem Art Deco? Postaw na design najbliższy Twojemu sercu! W naszym sklepie znajdziesz również wiele wiosennych inspiracji, idealnych na ożywienie wnętrza po długiej i chłodnej zimie. Od klasycznych róż, przez polne kwiaty, aż po egzotyczne palmy. Tradycyjna rozeta zdecydowanie ozdobi kobiecy, elegancki wystrój oraz zachowa świeżość w nawet najbardziej wymagającym wnętrzu. Warto postawić również na nieco bardziej odważne, orientalne motywy palm. Dzięki nim Twoje wnętrze zyska wyjątkowy klimat prosto z ciepłych tropików!

Imitacja tapety z użyciem szablonów malarskich
Back to list

Dodaj komentarz