Inspiracje

Szablony malarskie na drewnie

Szablony malarskie na drewnie

Nie ma nic bardziej wdzięcznego niż własnoręcznie wykonana dekoracja drewna. Za pomocą szablonów malarskich w mgnieniu oka odmienisz każde, nawet najbardziej wymagające wnętrze. To idealny sposób na odświeżenie starych, drewnianych mebli po dziadkach. Dając im drugie życie nie tylko zachowasz rodzinną pamiątkę, ale także zyskasz oryginalną ozdobę, idealnie dopasowaną do swojego wnętrza. Posiadasz małe, drewniane kafelki i nie wiesz jak je wykorzystać? Z pomocą szablonów malarskich z łatwością przemienisz je w oryginalną zabawkę dziecięcą. Umieść na nich podstawowe figury geometryczne, wypełnij intensywnymi barwami i pobudź kreatywność swojego malucha! Nauka poprzez zabawę to najlepszy sposób na poszerzanie wiedzy. Dekorowanie szablonami to świetna przygoda! Zaproś do zabawy całą rodzinę i wspólnie stwórzcie prawdziwe dzieło sztuki! W dzisiejszym blogu podpowiemy Wam, jaka technika sprawdzi się najlepiej, jaki szablon wybrać oraz co będzie niezbędne do wykonania takiej ozdoby. Zapraszamy!

Szablony malarskie na drewnie

LISTA ZAKUPÓW:

 • Szablon malarski z kolekcji Nakleo Tile Collection
 • gładkie pędzle gąbkowe
 • farby akrylowe
 • kafelki drewniane
 • papier ścierny
 • taśma malarska
 • płyta drewniana do przyklejenia całości
 • lakier bezbarwny
 • ściereczka
 • kuweta malarska
 • wałek lub pędzel malarski
 • rękawiczki jednorazowe
KROK PIERWSZY

PRZYGOTUJ POWIERZCHNIĘ

Wybrałeś już wszystkie najpotrzebniejsze materiały? Czas przejść do następnego etapu! Dokładne przygotowanie powierzchni to jeden z najważniejszych kroków, o którym nie wolno nam zapomnieć. Drewniany kafelek może mieć wiele nierówności. Aby się ich pozbyć, dokładnie wyszlifuj całość za pomocą papieru ściernego. Wówczas, nasza powierzchnia zyska idealnie gładką fakturę, a znajdujące się na niej zdobienia będą wyglądać zjawiskowo! Ostatnią czynnością przed rozpoczęciem prac nad zdobieniami jest całkowite usunięcie wszelkich pyłów i zabrudzeń z nawierzchni. Do tego idealnie sprawdzi się czysta, delikatnie zwilżona ściereczka. 

Szablony malarskie na drewnie
KROK DRUGI

DOBIERZ ODPOWIEDNIĄ KOMPOZYCJĘ

Szablony malarskie na drewnie

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór wzorów o różnych motywach przewodnich. Geometryczne? Kwiatowe? Marokańskie? A może abstrakcje inspirowane ponadczasowym stylem Art Deco? Postaw na design najbliższy Twojemu sercu! W przypadku dekorowania drewnianych kafelków doskonale sprawdzą się szablony z kolekcji Nakleo Tile Collection oraz Nakleo Arts&Crafts Collection. Różnorodność dostępnych rozmiarów pozwoli Ci stworzyć dowolną kompozycję. Do wykonania pracy, postawiliśmy na szablon “Tarouca”. Z 6 różnych wzorów z łatwością wykreujesz prawdziwe dzieło sztuki, a kolejność motywów zależy jedynie od Twojej inwencji twórczej!

KROK TRZECI

WYKONAJ ZDOBIENIA

Wykonałeś już wszystkie powyższe etapy? Świetnie! Czas wziąć się za wykonanie zdobień! Wybrany szablon dokładnie przytwierdź do powierzchni za pomocą taśmy malarskiej. Zastanawiasz się na jaką metodę wypełniania wzoru postawić? W przypadku drewnianych kafelków idealnie sprawdzi się metoda tapowania. Za pomocą gładkich pędzli gąbkowych z dokładnością wypełnisz cały arkusz. Pamiętaj o tym, aby nałożyć małą ilość farby na pędzel i pokryć wzór kilkoma warstwami. Unikniesz wówczas podciekania emulsji pod szablon, a cały dekor będzie wyglądał zjawiskowo! Świetnym pomysłem będzie również wcześniejsze pokrycie drewna jednolitą farbą. Zarówno jasne, jak i ciemne barwy będą idealną bazą pod późniejsze, metaliczne zdobienia. 

Szablony malarskie na drewnie
KROK CZWARTY

ZABEZPIECZ WZÓR

Szablony malarskie na drewnie

Po zakończonym tapowaniu delikatnie oderwij arkusz od powierzchni i pozostaw kafelek do całkowitego wyschnięcia. Przed zabezpieczeniem pracy możesz dokonać drobnych poprawek oraz nanieść dodatkowe ozdoby. Brokat? A może cekiny? Kieruj się własną inwencją twórczą! Czas na ostatni etap! Dokładne zabezpieczenie wzoru specjalnym lakierem akrylowym to krok, o którym warto pamiętać. Do jego wykonania doskonale sprawdzi się klasyczny wałek lub pędzel malarski. Dzięki temu zabiegowi unikniesz drobnych uszkodzeń, a dekoracja posłuży Ci znacznie dłużej.

Back to list

Dodaj komentarz