Inspiracje

Powrót mody lat 20-tych Art Deco

Powrót mody lat 20-tych Art Deco

Ponadczasowy styl Art Deco od lat króluje w świecie aranżacji wnętrz. I tym razem wraca do mody w wielkim stylu! Nurt ten narodził się już w latach 20-tych, a ówcześni artyści kierowali się własną wyobraźnią i instynktem twórczym. Trend zwany także “sztuką dekorowania” charakteryzuje się przede wszystkim bogatą kolorystyką i niestandardowymi wzorami. Wysokiej jakości materiały, połączenie prostych, klasycznych linii w wyjątkowe, geometryczne kompozycje oraz złote ornamenty to kwintesencja stylu Art Deco. Co jeszcze cechuje ten unikatowy trend? Jaka paleta barw idealnie spełni swoje zadanie? Z czym łączyć i na jakie dodatki postawić uzupełniając całą aranżację? Na te i wiele więcej pytań odpowiemy Ci w poniższym wpisie. Zapraszamy! 

FIGURY ART DECO

Geometryczne kompozycje zagościły w modzie i nowoczesnych aranżacjach wnętrz. Klasyczne linie inspirują do tworzenia wyjątkowych kombinacji. Proste, zaokrąglone formy sprawiają, że wnętrze prezentuje się bardziej przytulnie. Nieodłącznym elementem trendu Art Deco są również standardowe figury geometryczne. Prostokąty, kwadraty, trójkąty, romby czy heksagony to wzory, których nie może zabraknąć aranżując wnętrze w tym nurcie. Bryły te obrać można na wiele sposobów. Geometria w subtelnej odsłonie nada wnętrzu elegancji i szyku. Stawiając jednak na nieco bardziej odważne kompozycje pełne jaskrawych odcieni wprowadzisz dynamikę i pozytywną energię do nawet najbardziej wymagającego wnętrza. Zgeometryzowane elementy natury? “Sztuka dekorowania” pozwala na tworzenie wyjątkowych dzieł. Printy roślinne czy zwierzęce w geometrycznej odsłonie idealnie odzwierciedlą ponadczasowy styl, zachowując przy tym subtelność i wykwintność całej aranżacji. 

Powrót mody lat 20-tych Art Deco
Powrót mody lat 20-tych Art Deco

PALETA BARW ART DECO

Szeroki wachlarz kolorystyczny to jeden z najistotniejszych elementów Art Deco. Styl ten charakteryzuje się zróżnicowaną paletą barw. Królują tu zarówno odcienie bazowe, jak i intensywna czerwień, burgund, granat oraz butelkowa zieleń. Warto postawić na połączenie tych gam. Jasne ściany będą idealną bazą pod późniejsze zdobienia wyrazistymi kolorami. Aranżując wnętrze w tak bogatym stylu nie może zabraknąć rozświetlenia, więc złote i miedziane ornamenty będą sercem wyjątkowej “sztuki dekorowania”. Za ich pomocą stworzysz spektakularną kompozycję. W tak modnym stylu warto postawić także na równie intensywny odcień Viva Magenta – kolor roku idealnie odnajdzie się w aranżacji Art Deco, nadając pomieszczeniu odrobiny pazura i wyjątkowego charakteru. 

Z CZYM ŁĄCZYĆ ART DECO?

Najprzyjemniejszym etapem aranżacji wnętrza jest dobieranie odpowiednich dodatków. To one pełnią najważniejszą rolę podczas każdej metamorfozy! Artyści nurtu “sztuki dekorowania” starannie dopracowywali wszystkie detale. Jakiego elementu nie może zabraknąć komponując wystrój w stylu Art Deco? Marmurkowy design to zdecydowanie nieodłączny składnik tak bogatego trendu. Warto również postawić na wspomniane wyżej połączenie kontrastujących ze sobą barw. Intensywny kolor zasłon, poduszek dekoracyjnych czy pościeli zdecydowanie ożywi całe pomieszczenie, a subtelne odcienie będą idealną bazą pod wyraziste zdobienia. Dzięki temu Twoje wnętrze nie tylko zyska świeżą energię, ale także wypełni się harmonią i spokojem. Nie zapomnij o złotych lub srebrnych akcentach! Tak intensywne ornamenty świetnie sprawdzą się nie tylko jako dekor na tekstyliach czy meblach, ale także w postaci oryginalnej armatury w łazience oraz kuchni.

Powrót mody lat 20-tych Art Deco
Back to list

Dodaj komentarz