Inspiracje

Pomysł na idealne Walentynki w domu

Pomysł na idealne Walentynki w domu

Miłość, przyjaźń, świece, romantycznie spędzony czas z ukochanym – te i wiele innych aspektów kojarzy nam się z corocznym świętem zakochanych. Walentynki tuż tuż! Wydaje Ci się, że romantyczna kolacja we dwoje to jeden z najbardziej oklepanych pomysłów na ich spędzenie? Nic bardziej mylnego! Zamiast drogiej restauracji, postaw na przytulną aranżację swojego wnętrza w walentynkowym stylu! Oryginalne dekoracje oraz własnoręcznie wykonany prezent prosto z serca to jedyne, czego Ci potrzeba! W poniższym wpisie nie tylko znajdziesz kilka pomysłów na idealny podarunek dla ukochanej osoby, a także zagłębisz się w tradycję oraz historię, która kryje się za tym wyjątkowym dniem. Zainspiruj się i spraw radość osobie najbliższej Twojemu sercu!

Walentynkowe ciekawostki

Początki tradycji Międzynarodowego Święta Zakochanych sięgają aż czasów średniowiecza. Zwyczaj ten rozpowszechniony został w południowej i zachodniej Europie, a dzisiaj obchodzony jest w niemalże każdym zakątku świata. To coroczne wydarzenie przypada na 14. lutego, a jego nazwa pochodzi od św. Walentego. Jednym z najbardziej znanych obyczajów tego dnia jest obdarowywanie ukochanych osób wyznaniami miłosnymi znajdującymi się na kartkach czy listach. Mimo wielu podobieństw, dzień ten obchodzony jest na wiele różnych sposobów, w zależności od kraju i jego kultury. W USA dzień Świętego Walentego, jak i pozostałe święta, celebrowany jest bardzo hucznie. Serca z papieru oraz kwiaty rozrzucone są w dosłownie każdym miejscu. W Niemczech natomiast, bardzo popularne są wróżby oraz spełnianie życzeń. Warto również dodać, że za stolicę magicznego święta zakochanych uważane są Włochy. To tam obchodzi się także dzień zaręczyn, a kolory będące symbolem miłości to przede wszystkim czerwień i złoto. 

Pomysł na idealne Walentynki w domu
Pomysł na idealne Walentynki w domu

Kartka Walentynkowa

Najbardziej związaną z Walentynkami tradycją jest obdarowywanie ukochanych osób prezentami. Według badań, najczęściej wybieranym podarunkiem są listy zawierające wyznanie miłości. Postawisz na kupno gotowych już kartek? A może samodzielnie stworzysz oryginalny prezent? Nic nie jest tak wyjątkowe jak własnoręcznie wykonany podarunek, a przygotowanie go jest łatwiejsze niż może się wydawać! W naszej bogatej ofercie znajdziesz szablon zaprojektowany z myślą o indywidualnej stylizacji spersonalizowanych kartek. Odmaluj wzór brokatowymi farbami, a środek wypełnij magicznym wyznaniem miłości. Gotowe! Nie jesteś fanem pisania listów? Mamy dla Ciebie świetną alternatywę! Dzięki naszym szablonom w mgnieniu oka zamienisz klasyczną ramkę na zdjęcia w niezwykłą pamiątkę. W ten szczególny dzień warto obdarować nie tylko ukochaną osobę, ale także najbliższych przyjaciół czy rodzinę. Własnoręcznie udekorowana pościel czy kubek to równie wyjątkowy i oryginalny prezent.

Walentynkowe wnętrze

Masz już drobiazg dla swojej “drugiej połówki”? Nadszedł czas na dekorację wnętrza! Zrób bliskiej Ci osobie niespodziankę i przeprowadź niepowtarzalną metamorfozę wystroju! Nie ma nic bardziej romantycznego niż kolacja w domowym zaciszu we dwoje. Postaw na girlandę z papierowych serduszek! Na naszej stronie znajdziesz dokładną instrukcję, jak krok po kroku wykonać tak uniwersalny dekor. Całą aranżację idealnie dopełni bieżnik lub obrus pełen cukierkowych motywów, a wyraziste odcienie czerwieni dodatkowo podkreślą wyjątkowy charakter wnętrza. Świetnym pomysłem będą również zapachowe świece, rozsypane płatki róż oraz samodzielnie udekorowane lampiony. Daj się ponieść wyobraźni! Niech magiczny klimat walentynek zagości w Waszym domu!

Pomysł na idealne Walentynki w domu
Back to list

Dodaj komentarz