Inspiracje

Trzy szybkie sposoby na wielkanocne dekoracje z szablonami malarskimi

Trzy szybkie sposoby na wielkanocne dekoracje z szablonami malarskimi

 

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. W sprzedaży już od tygodni możemy znaleźć wiele gotowych świątecznych dekoracji. Kolorowe pisanki, gałązki bazi, żółte figurki kurczaczków, wielkanocne kartki z życzeniami czy czekoladowe zajączki zajęły półki sklepowe i zostaną z nami jeszcze na kilka dni. Wybór jest ogromny, ale nie zawsze możemy znaleźć ozdoby, które by nas zadowoliły. W takim wypadku najlepiej postawić na swoje umiejętności i stworzyć coś własnoręcznie! Przeczytajcie nasz artykuł, w którym przedstawimy Wam trzy szybkie sposoby na wykonanie wielkanocnych dekoracji z wykorzystaniem szablonów malarskich.

 

 

#1 Zaczynamy od kartek wielkanocnych.

 

 

Wielkanoc - trzy szybkie sposoby na wielkanocne dekoracje z szablonami malarskimi

Składanie życzeń to wyjątkowy gest w kierunku drugiej, bliskiej nam osoby. Przekazujemy w nich wiele ciepłych i miłych słów, które mają wyrazić troskę, zainteresowanie i uwagę względem najbliższych. Przedstawienie tego w postaci własnoręcznie wykonanej kartki wielkanocnej dodatkowo podkreśli nasze uczucia. W jaki sposób można ją ozdobić? Koniecznie z pomocą szablonów malarskich! Najłatwiejszym sposobem jest użycie go do odmalowania wzoru farbami, pastelami czy kredkami. Kolorowe malunki z pewnością będą wyglądały wyjątkowo. Bardziej skomplikowane detale można wykonać używając techniki scrapbookingu. Szablon może posłużyć do obrysowania konturów do wycinanek lub do wypełniania wzorów różnymi materiałami zdobniczymi. Z tak przygotowaną kartką wielkanocną nasze życzenia staną się jeszcze bardziej wyjątkowe a obdarowana osoba z pewnością doceni wkład w stworzone dzieło!

 

 

#2 Udekorujmy stół!

 

 

Przygotowana wcześniej kartka wielkanocna może stać się też zaproszeniem na świąteczne biesiadowanie przy rodzinnym stole. Odpowiednio dobrany obrus czy bieżnik wyeksponuje każdą zastawę. Jednak wyłącznie białe nakrycie stołu nie wprowadzi przytulnej, świątecznej atmosfery. Do tego potrzebne będą dodatkowe akcenty, w końcu uroczysty posiłek wielkanocny, poza specjalnym menu, powinien mieć też pasujące dekoracje! Po raz kolejny możemy tutaj wykorzystać dobrze znane nam szablony malarskie. Własnoręcznie wykonana serweta efektownie podkreśli symbolikę spotkania. Wystarczy tylko wykorzystać biały, czysty obrus, szablon z wybranym wzorem, sztywny pędzel lub pędzle gąbkowe oraz farbę odpowiednią do malowania na tkaninach. Sprawdzą się tu przede wszystkim farby kredowe, lateksowe czy akrylowe. Dzięki temu uzyskamy kolorową gamę pisanek, zajączków, kurczaków i innych symboli wielkanocnych. Na takim nakryciu stołu każde danie będzie wyglądało bardzo świątecznie!

Wielkanoc - trzy szybkie sposoby na wielkanocne dekoracje z szablonami malarskimi

 

 

#3 A gdy stół jest już stół nakryty, trzeba postawić na nim coś pysznego…

 

 

Wielkanoc - trzy szybkie sposoby na wielkanocne dekoracje z szablonami malarskimi

Wielkanoc to również czas pysznych i słodkich wypieków. Nie wyobrażamy sobie tego czasu bez tradycyjnych, kruchych mazurków czy babeczek piaskowych. Warto podkreślić ich wyjątkowy smak jeszcze bardziej świątecznym wyglądem. Tutaj również z pomocą mogą przyjść szablony malarskie, choć tym razem nie wykorzystamy ich do malowania! Mniejsze wzory, takie jak pisanki bądź zajączki z tego produktu świetnie sprawdzą się w roli szablonów do dekorowania ciast cukrem pudrem, kolorowymi posypkami lub pisakami z lukrem. Dzięki temu podczas leniwych godzin przy rodzinnym stole, słodkie desery ucieszą nie tylko nasze podniebienia, ale i oczy, jeszcze bardziej kusząc nas do ich spróbowania.

 

Już teraz zachęcamy Was do rozpoczęcia przygotowań świątecznych. Udana zabawa gwarantowana! Zapoznajcie się z naszymi wielkanocnymi szablonami malarskimi, które zdecydowanie ułatwią Wam pracę.

 

 

 

Back to list