Inspiracje

Nuta egzotyki dla każdego – styl orientalny

Nuta egzotyki dla każdego - styl orientalny

Orientalny dodatek do dekoracji wnętrz? Nic prostszego! Dziś, dzięki uprzejmości naszej klientki przedstawimy Wam jak w łatwy i tani sposób dodać nutę orientu do Waszych czterech kątów! Do zmiany wystroju wnętrza nie zawsze potrzebny jest pełen kurzu i bałaganu generalny remont. Każde, nawet najdrobniejsze dodatki nadają pomieszczeniom indywidualnego charakteru. Choć wielu stawia na spójną stylistykę, my uważamy, że czasem warto trochę zaszaleć i dodać niepozorny, ale wyróżniający się akcent. Tutaj z pomocą również przychodzą szablony malarskie!


Dlaczego warto postawić na orientalne dodatki? 

Oryginalny szczegół związany z kulturą Dalekiego Wschodu czy plemienia Inków doskonale przywoła klimat tamtych terenów. Styl orientalny to przede wszystkim bogate wzornictwo i wariacja kolorów. Paleta barw oscyluje wokół różnych odcieni żółci, czerwieni, pomarańczy z nutą czerni i złota. Każdy z kolorów ma swoje znaczenie, między innymi w kulturze chińskiej czerwień symbolizuje szczęście. Bogata kolorystyka i połączenia wielu odcieni wcale nie muszą być przytłaczające. Orientalny styl dobrze komponuje się w łazience, sypialni oraz w ogrodzie. Jeśli jednak aranżacja całego domu w takim stylu to dla Was za dużo, warto postawić na drobne akcenty – to w nich często tkwi największa siła! 

 

Do wykonania tej stylizacji, nasza klientka użyła wzoru LINFEN. Co ciekawe, do renowacji wykorzystała prosty, czarny stolik LACK, dostępny w ofercie sklepu IKEA. Blat stołu to kwadrat o boku 55cm, więc szablon wystarczyło odmalować tylko 9 razy, aby stworzyć tak oryginalną dekorację! Wzór wykonano za pomocą pasty złotniczej. Złoty kolor doskonale pasuje do czarnego stolika – czuć tutaj klimat dalekowschodniego orientu, z naciskiem na kulturę Chin. Niebanalne i tanie rozwiązanie na stworzenie egzotycznego balkonu, prawda? 

 

Jednymi z najważniejszych elementów wnętrz w stylu orientalnym są meble. Nasza klientka zapewne znała tę zasadę przy wyborze stolika do dekoracji. Podoba Wam się taka egzotyczna zmiana wystroju? A może wybierzecie inny szablon? Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i podzielenia się efektami końcowymi Waszych prac!

 

 

Back to list