Inspiracje

Wyjątkowe dekoracje, nie tylko na ścianie…

Talent malarski nie zawsze idzie w parze z chęcią zmian wnętrza naszego domu. Jednak co należy zrobić, kiedy wnętrze jest prawie gotowe, ale żadne z dostępnych w sklepach materiałowych dekoracji nie odpowiadają naszym wymaganiom? Z pomocą mogą przyjść szablony malarskie, które pozwolą na wykreowanie niebanalnych wzorów na każdej powierzchni. W tym wpisie pokażemy Wam, że szablony malarskie nie muszą być wykorzystywane wyłącznie przy ozdabianiu ścian. Efektowny dekor sprawdza się również jako uzupełnienie tekstyliów. 

Brak gotowych dekoracji w sklepach to jeszcze nie koniec świata. Nie od dziś wiadomo, że najlepsze ozdoby to te wykonane własnoręcznie. Malowanie na tkaninach to wspaniały pomysł nie tylko na spędzenie wolnego czasu, ale także na zaaranżowanie unikalnego wnętrza czy wyjątkowych elementów garderoby. Z szablonami malarskimi możecie nadać starym przedmiotom nowego wyglądu, zmieniając ich charakter na bardziej niezwykły, dostosowany do Waszych preferencji. W ten sposób możecie stworzyć zupełnie nowe zasłony, poduszki, obrusy, ale także torby lub ubrania, dzięki czemu podarujecie im drugie życie. Najważniejsze jednak jest to, aby dobierając materiał do pracy sprawdzić, czy jest on chłonny oraz dostatecznie gładki. 

 

Do wykonania wzoru najlepiej sprawdzą się specjalne farby dostosowane do malowania na tkaninach, jak również farby kredowe, akrylowe czy lateksowe. Dobór narzędzi również nie może być przypadkowy. Do pracy doskonale nadadzą się sztywne pędzle lub pędzle gąbkowe dostępne w naszej ofercie. Należy również pamiętać, że powierzchnia, po której malujemy powinna być czysta oraz zabezpieczona przed przebijaniem farby. Trwałość wykonanego wzoru będzie zależała od użytych materiałów oraz odpowiedniej konserwacji – tkaniny nie powinny być prane w zbyt wysokich temperaturach. 

 

Jak widać na zdjęciach realizacji przesłanych przez naszych klientów, szablony malarskie sprawdzają się nie tylko na ścianach. Pozwalają one również na odświeżenie dekoracji naszych wnętrz oraz innych elementów użytku codziennego, zmieniając ich pierwotny wizerunek oraz nadając im nowego, interesującego charakteru. Dzięki temu, że w naszych kolekcjach jest wiele różnych wzorów, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie! Zapraszamy do dzielenia się z nami efektami Waszych prac!

Polecane produkty:

 

 

Back to list