Poradniki

pomysł na… balkon i taras

Zrób to sam… czyli jak nadać nowe życie starym płytkom krok po kroku…

Wykorzystując fotorelację z niesamowitej realizacji jednego z naszych klientów, przedstawimy wam sposób, w jaki bez większego trudu i wysiłku będziecie mogli odświeżyć wygląd znudzonych już płytek we własnym domu bez pomocy fachowca.

Co nam będzie potrzebne?

  • farba podkładowa – dowolna lateksowa emulsja podkładowa
  • szablon malarski wielokrotnego użytku – tutaj został użyty wzór ‚Valetta’ z serii Nakleo Tile Collection
  • farba kredowa – doskonale sprawdza się w tej roli, choć zwykle używana jest do renowacji mebli
  • lakier poliuretanowy – warstwa lakieru sprawi że wzór będzie odporny na ścieranie i warunki atmosferyczne
  • taśma malarska – dzięki niej utrzymamy szablon w miejscu podczas malowania

Czyszczenie powierzchni

Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie powierzchni, na której będziemy pracować.
Trzeba zwrócić uwagę, aby nie zostawić najmniejszych zabrudzeń ani żadnych pozostałości, ponieważ może to wpłynąć negatywnie na efekt końcowy.

Dokładne zagruntowanie

Kolejnym istotnym etapem jest zagruntowanie powierzchni poprzez nałożenie nałożenie farby podkładowej. Aby wzór był trwały należy to zrobić bardzo dokładnie, najlepiej powtarzając 2 lub 3 razy i pozwolić powierzchni dokładnie wyschnąć. Dobre przygotowanie podłoża to klucz do sukcesu.

Malowanie wzoru

Kiedy płaszczyzna będzie gotowa do dalszego działania, nanosimy wzór pokrywając szablon niewielką ilością farby za pomocą wałka piankowego lub pędzelka z miękkim włosiem. Robimy to delikatnie i bez pośpiechu. Każdy z nas będzie dążył w tym etapie do perfekcji, lecz należy pamiętać, że niedoskonałości to również piękno! Gwarantujemy że dodadzą smaku skończonej kompozycji.

Zabezpieczenie powierzchni

Po zakończonym procesie malowania szablonem malarskim, nadszedł czas na uszczelnienie i zabezpieczenie powierzchni. Należy skrupulatnie pokryć lakierem całą płaszczyznę, dopilnowując by nie tworzyły się wybroczyny i powtórzyć proces minimum dwa razy. Całość pozostawiamy do wyschnięcia na 24 godziny pomiędzy położeniem każdej warstwy. Lakier poliuretanowy wygładzi oraz uszczelni misternie stworzone dzieło oraz zabezpieczy je przed działaniem czynników atmosferycznych i mechanicznych.

Efekt końcowy

Jedyne co pozostało na koniec to podzielić się z nami efektem końcowym i napawać oczy tym własnoręcznie wykonanym dziełem.

www.instagram.com/bohohavenmalta/

Polecane produkty…